ПОЛІТИКА

Кулеба: Такі речі не можна пробачати. Якби словацький прем’єр не вибачився, реакція України була б жорсткою

Якби Словаччина не попросила вибачення за жарт свого прем’єр-міністра Ігора Матовича про обмін Закарпатській області на російську вакцину «Супутник V», Україна прийняла б жорсткі заходи. Про це заявив журналістам міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає «Укрінформ».

«Такі речі не можна пробачати. Однак для словацьких колег ця фраза також стала шоком, і тому відразу вибачення приніс міністр закордонних справ від імені держави, сьогодні вранці вибачився і прем’єр-міністр Словаччини, він зробив це публічно», – зазначив Кулеба.

Глава МЗС уточнив, що виступає за дружні та максимально конструктивні відносини зі Словаччиною, із якою в України багато спільного, але ніхто не має права будь-яким словом чи натяком ображати Україну, ставити під сумнів її територіальну цілісність або «намагатися демонструвати, що доля України вирішується десь, окрім України».

«І в цьому плані при всій дружбу зі словацькими колегами наша реакція на подібні дії буде не просто жорсткою, а вкрай жорсткою», – підкреслив міністр.

2 березня прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матович, відповідаючи на запитання журналіста, що він пообіцяв Росії в обмін на вакцину проти коронавірусу «Супутник V», заявив, що «обіцяв їм Закарпатську Україну», і дав зрозуміти, що так жартує.

МЗС України вимагало вибачень. Кулеба запропонував Матовичу обміняти вакцину «на кілька регіонів Словаччини».

Наступного дня за жарт Матовича щодо Закарпаття просив вибачення глава МЗС Словаччини Іван Корчок. 4 березня попросив вибачення і сам прем’єр.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»