СПОСІБ ЖИТТЯ

Ляшко назвав протипоказання для вакцинації проти коронавірусу препаратом Covishield

Головний санлікар України Віктор Ляшко на брифінгу 5 березня назвав протипоказання до вакцинації препаратом Covishield. Про це повідомляє кореспондент видання «ГОРДОН».

«Інструкція препарату Covishield/AstraZeneca передбачає наступні протипокази: 1) наявна підвищена чутливість до діючої речовини вакцини, діючі речовини вказані в інструкції; 2) супутні захворювання, які супроводжуються значним підйомом температури, зокрема лихоманка. Тут хотів би наголосити, що незначне підвищення температури або застуда не є протипоказами до вакцинації. У цей період робити щеплення можна, але після консультації з лікарем. Наступні протипокази – це тромбоцитопенія або порушення згортання крові. Також протипоказом є вакцинація осіб з ослабленим імунітетом», – сказав Ляшко.

Він додав, що в цих конкретних випадках потрібна додаткова консультація з лікарем, і саме він ухвалює рішення про доцільність та безпечність щеплення проти COVID-19.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українців вакцинують вакциною Covishield, привезеною з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 5 березня у країні зробили понад 12 тис. щеплень.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військових операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Планують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні.

Окрім того, планували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Усього в китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»