СВІТ

Лукашенко: Україна впала, усі пострадянські республіки розвалилися, а ось Білорусь ще тримається

Олександр Лукашенко 5 березня під час відвідування мінських заводів заявив про розвал усіх пострадянських республік, зокрема України. Про це повідомляє сайт президента Білорусі.

За його словами, опоненти білоруської влади прагнуть зробити все, щоб «зламати» країну.

«Їм треба розгойдати народ. А як розгойдати? Треба щось знайти проти влади. А насамперед треба знести голову. А голова – це президент. Ось і вся їхня політика… Усе робиться для того, щоб зламати країну. Україна впала. За периметром усі пострадянські республіки розвалилися, а ось ця Білорусь ще тримається. Вони ж чудово розуміють, вибачте за нескромність мою, що тримається в основному завдяки тому, що цей Лукашенко заважає. Тому його треба звалити», – сказав він.

Із 9 серпня 2020 року в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за нього проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстоко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За даними правозахисного центру «Весна», із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно їм дали 83 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували та не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.

Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку у країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, презентують 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»