ПОЛІТИКА

На будь-які дії Росії у нас буде гідна відповідь – секретар РНБО Данілов

Українська армія готова до спротиву країні-агресору «в будь-якій точці», заявив в інтерв’ю агентству «Укрінформ», опублікованому 5 березня, секретар Ради нацбезпеки і оборони України (РНБО) Олексій Данілов.

Журналісти запитали Данілова, чи готова Україна до відповіді з боку [президента РФ Володимира] Путіна на санкції проти його кума [народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора] Медведчука.

«Загострення ситуації на сході України є прямим підтвердженням того, що Російська Федерація має пряме відношення до цих подій, що це її війська, якими вона керує і які вона направляє на території Донецької та Луганської областей«, – сказав секретар РНБО.

Данілов упевнений, що українська армія «готова до спротиву країні-агресору в будь-якій точці».

«А що стосується їхніх планів щодо протидії нашим активним діям, то подивимося. Ми розробляємо різні сценарії, й на будь-які дії Росії в нас буде гідна відповідь. І не лише президента, РНБО, а всього українського народу, – зазначив він. – Ми не росіяни, українці – зовсім інші люди. Українці за свободу готові віддавати своє життя, ми є вільними людьми і частиною великої Європи«.

РНБО 19 лютого вирішила ввести санкції проти 19 юридичних осіб та вісьмох фізосіб: п’ятьох громадян Росії (за даними ЗМІ, це менеджери активів сім’ї Медведчука) і трьох українців – самого Медведчука, його дружини Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, яку ЗМІ називали цивільною дружиною Козака. Обмеження вирішили застосувати до цих осіб на підставі розслідування Служби безпеки України за статтею про фінансування тероризму. Медведчук застосовані проти нього санкції назвав незаконними.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між ЗСУ з одного боку і російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»