СПОСІБ ЖИТТЯ

На вакцинацію проти коронавірусу в Україні онлайн записалося майже 128 тис. осіб

На вакцинацію проти коронавірусу в Україні записалося майже 128 тис. осіб. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час години запитань до уряду у Верховній Раді 5 березня, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Запис у чергу на вакцинацію онлайн – без черги, за дві хвилини, з ранковим чаєм або кавою в руках – без проблем. Станом на сьогодні на вакцинацію записалося вже 127 628 людей», сказав він.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Протягом першого дня заявки подало понад 44 тис. українців.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

З 24 лютого українців вакцинують вакциною Covishield, яку привезли з Індії. 25 лютого щеплення почали робити у всіх областях. Станом на ранок 5 березня в країні зробили понад 12 тис. щеплень.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення отримують медики, які працюють із хворими на COVID-19, і військові операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доставлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

Орім цього, планували, що до кінця лютого доставлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доставити в Україну до 6 березня. Існує також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»