ПОЛІТИКА

НАБУ завершило розслідування справи про хабар, у якій фігурує нардеп Юрченко

Національне антикорупційне бюро завершило розслідування справи про хабарництво, у якій фігурує виключений із фракції «Слуга народу» нардеп Олександр Юрченко.

Нардепу і його посереднику відкрили матеріали справи для ознайомлення, повідомила пресслужба НАБУ. Імені Юрченка в релізі не називають, але обставини вказують, що йдеться саме про нього.

За даними детективів, нардеп «у завуальованій формі» попросив передати йому через посередника $13 тис. за внесення пропозицій до законопроєкту й надалі $200 тис. для підкупу народних депутатів – членів комітету.

Розслідування кримінального провадження НАБУ вело із серпня 2020 року.

У межах спецоперації детектив під прикриттям виконував роль представника іноземної промислової компанії. На початку серпня він передав першу частину хабаря посереднику. 26–27 серпня співучасники планували отримати наступну частину коштів. Однак НАБУ змушене було припинити подальше виконання спецзавдання, оскільки учасники злочину дізналися про його існування, ідеться в релізі.

Антикорупційне бюро заявляло, що зібрало досить доказів для повідомлення нардепа про підозру. Генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру Юрченку 17 вересня. Цього самого дня Юрченку вручили підозру, виключили із фракції «Слуга народу», а також допитали в НАБУ і САП. Неофіційного помічника Юрченка – Івана Фіщенка заарештували 15 вересня з можливістю внесення застави в розмірі 1 млн 550 тис. грн. 17 вересня він вийшов із СІЗО під заставу. Фіщенко заявив, що хабарів не отримував і з депутатом не спілкується.

21 вересня 2020 року ВАКС заарештував Юрченка до 9 листопада з можливістю вийти під заставу в розмірі 3 млн грн. 23 вересня суд заарештував майно політика. 25 вересня за Юрченка внесли заставу і він вийшов із СІЗО. Тоді на нардепа наділи електронний браслет, який він носив до початку листопада.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує «більше показових посадок» у корупційних справах і що Юрченко «обов’язково сяде в тюрму».

У суді Юрченко заперечував обвинувачення у хабарництві і називав себе борцем за справедливість.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»