ГРОШІ

Нардепи та інвестори закликали владу вирішити проблеми «зеленої» енергетики для виконання домовленостей із ЄС

Народні депутати з міжфракційного об’єднання «Чиста енергія – здорове довкілля», а також інвестори у сферу поновної енергетики заявили, що для виконання зобов’язань України перед Євросоюзом необхідно вивести із кризи сектор «зеленої» енергетики. Про це йшлося 5 березня під час підписання меморандуму про співпрацю з галузевими асоціаціями виробників електроенергії з поновних джерел. Трансляцію вела у своєму Facebook Українська асоціація поновної енергетики.

«Основні положення меморандуму – це засади нашої взаємодії з асоціаціями, це підтримка міжнародних і національних інвесторів. Це обмін інформацією та спільна допомога. Це усунення існуючих проблем і подолання бар’єрів для розвитку «зеленої» енергетики. Це спільні заходи, які ми будемо проводити. І об’єднання зусиль для подолання кризових явищ», – сказав співголова об’єднання, народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко.

Він додав, що у МФО «Чиста енергія – здорове довкілля» входять представники всіх фракцій парламенту, а це означає, що депутати підтримують перехід до екологічно чистої поновної енергетики.

Нардеп від групи «За майбутнє» Дмитро Лубинець зазначив, що депутати вимагатимуть виконання умов «зеленого» меморандуму.

Депутати і профільні асоціації мають сконцентруватися на захисті поновної енергетики від штучних кризових явищ, заявив на заході голова Української асоціації поновної енергетики Олександр Козакевич.

«Дуже хотіли б, щоб усе ж таки про захист «зеленої» енергетики і сприяння їй зрозуміли всі, що в подальшому він повернеться нам так само захистом нашого здорового способу життя, захистом розвитку нашої української економіки і, взагалі, упровадженням нових, інноваційних проєктів будь-якої інноваційної структури, яка в подальшому має розвиток завдяки саме широкому розповсюдженню «зеленої» енергетики», – підкреслив він.

https://www.facebook.com/UARE.com.ua/videos/638873076902635/

1 серпня 2020 року набув чинності закон №810-IX, він передбачає, зокрема, зниження «зелених» тарифів, обмеження обсягів введення в експлуатацію нових потужностей ПДЕ, введення повної відповідальності за «небаланси» для виробників «чистої» електроенергії з 2022 року (50% у 2021 році) та інші норми. Зазначені заходи дадуть змогу заощадити державі 7 млрд грн щорічно, вважають автори документа. Закон визначає терміни й обсяги погашення накопиченої заборгованості перед виробниками ПДЕ – у четвертому кварталі 2020 року держава мала погасити 40% заборгованості (9 млрд грн), а решта 60% – 2021 року.

Меморандум між урядом та інвесторами у ПДЕ передбачає забезпечення 100% виплат за вироблену «зелену» електроенергію починаючи із серпня 2020 року.

Наприкінці серпня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що уряд планував у четвертому кварталі 2020 року виплатити 40% накопичених перед «зеленою» генерацією боргів, писала «Енергореформа».

10 вересня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна реалізувала положення меморандуму між Кабінетом Міністрів і іноземними інвесторами в поновну енергетику щодо скорочення «зелених» тарифів для сонячних і вітрових станцій, що зменшило фінансові витрати на «зелену» енергетику, зазначало агентство «РБК-Україна» .

Міністерство енергетики України пропонувало доповнити проєкт державного бюджету на 2021 рік пунктом про виділення коштів у розмірі 11,55 млрд грн для фінансової підтримки ДП «Гарантований покупець», щоб підприємство мало можливість здійснювати оплату за вироблену «зелену» електроенергію.

6 жовтня минулого року провідні асоціації ПДЕ написали листа прем’єр-міністру Денисові Шмигалю й повідомили, що уряд порушує меморандум про взаєморозуміння з виробниками «зеленої» електроенергії і не виконує зобов’язань щодо погашення боргів перед ними, писав «Укррудпром».

29 жовтня інвестори знову написали прем’єру. Вони нагадали, що поновна енергетика 2019 року заплатила до державного та місцевих бюджетів 19,77 млрд грн податків, із яких 6,17 млрд грн податку на прибуток і 11,68 млрд грн ПДВ. Вони зазначили, що це значно більше, ніж податки, сплачені разом ДП «НАЕК «Енергоатом» і ЗАТ «Укргідроенерго», і утричі більше від сплачених тепловими електростанціями.

«Укррудпром» проаналізував судовий реєстр і з’ясував, що станом на 7 жовтня компаній, які подали позови до ДП «Гарантований покупець», було вже понад 50, загальна сума збитків за позовними заявами вже перевищила 630 млн грн.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»