ПОЛІТИКА

Нардепи звернулися до МАГАТЕ для перевірки Білоруської АЕС – документ

Парламентське міжфракційне об’єднання «Чиста енергія – здорове довкілля» звернулося в Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) – народні депутати просять терміново перевірити, як Білоруська АЕС дотримується необхідних заходів безпеки. Документ опублікував у своєму Telegram-каналі народний депутат від європейської солідарності Олексій Гончаренко. Звернення підписало 26 народних депутатів.


«Просимо вас здійснити детальну належну інспекцію на відповідність Білоруської АЕС усім вимогам безпеки», – ідеться в листі до МАГАТЕ.Парламентарії пишуть, що ситуація з безпекою на Білоруській АЕС викликає у них занепокоєння.


Вони зазначають, що від моменту запуску на станції виникла низка аварійних ситуацій. Народні депутати підкреслюють, що їм відомо про публічні повідомлення щодо ймовірного пошкодження корпусу реактора першого блоку під час його установлення.

Будівництво АЕС в Білорусі ведуть за російським проєктом, повідомляло російське агентство ТАСС. БелАЕС складатиметься із двох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Генпідрядником є «Атомстройэкспорт» (входить до складу «Росатом»). Із листопада 2020 року перший енергоблок БелАЕС під’єднали до об’єднаної енергосистеми країни. Введення в експлуатацію другого енергоблоку заплановано на 2022 рік.

Із 3 січня 2021 року Україна відновила закупівлю електроенергії в Білорусі з АЕС в місті Островець. Із середини січня компанія «Дніпросталь-Енерго» українського бізнесмена Віктора Пінчука розпочала постачання електроенергії в Україну з Білоруської АЕС.

Європарламент ухвалив резолюцію, що вимагає припинити запуск Білоруської АЕС в Островці через побоювання, пов’язані з її безпекою.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»