СПОСІБ ЖИТТЯ

Незначні негативні реакції на вакцину проти коронавірусу в Україні зафіксовано в 1,2% випадків – Степанов

В Україні зафіксовано 1,2% незначних негативних реакцій на щеплення проти коронавірусу. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов 5 березня під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«За нашою статистикою, на 10 тис. проведених нами вакцинацій зафіксовано всього 126 незначних алергічних реакцій, практично всі вони були в легкій формі. Це всього 1,2%. За весь час вакцинації було зафіксовано тільки один випадок, який вимагав спостереження лікарів, але через кілька днів вакцинованого відпустили додому в абсолютно здоровому стані, цей медпрацівник відразу на наступний день почав виконувати свої обов’язки», – сказав він.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українців вакцинують вакциною Covishield, привезеною з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 5 березня у країні зробили понад 12 тис. щеплень.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військових операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки і освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Планують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні.

Окрім того, планували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Усього в китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»