СПОСІБ ЖИТТЯ

Офіс генпрокурора ініціює створення онлайн-каналів довіри для неповнолітніх

Офіс генерального прокурора ініціює створення онлайн-каналів довіри для неповнолітніх, які стали жертвами або свідками злочинів. Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора 4 березня.

Такі канали будуть створювати в соціальних мережах (Instagram, Snapchat або Telegram). Діти і підлітки зможуть у такий спосіб написати про злочин проти них, переслати фото та відеофайли, одержати психологічну допомогу, ідеться в релізі.

За словами заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова, який відповідає за ювенальний напрям, такі онлайн-канали є в Естонії. Це ефективна модель допомоги постраждалим, зазначив він.

«До таких веб-правоохоронців є довіра. Ми теж хочемо максимально осучаснити процеси. Діти чимало часу проводять в онлайні і є більш прогресивними за дорослих, тому ми хочемо надати їм можливість говорити з нами у зручному для них форматі. Окрім того, неповнолітній жертві або свідку на початковому етапі простіше написати чи направити голосове повідомлення про подію, ніж розказати вживу, а часто – ще й безпечніше, якщо кривдник дитини знаходиться поруч», – сказав він.

2020 року порівняно із 2019-м кількість правопорушень проти дітей зросла майже на 20%, повідомили в Офісі генпрокурора. Більше ніж 5,2 тис. дітей постраждало від злочинів. На 37% зросла кількість дітей, які постраждали від насильницьких дій сексуального характеру, зокрема зґвалтування.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»