ПОЛІТИКА

Офіс генпрокурора відкрив провадження щодо ОП «за приховування» Татарова – нардеп

Офіс генерального прокурора відкрив провадження проти Офісу президента, який відмовлявся надавати інформацію про заступника керівника ОП Олега Татарова. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Юрчишин у Facebook.

Нардеп нагадав, що ще в лютому цього року подав заяву про злочин в Офіс генерального прокурора щодо перешкоджання депутатській діяльності керівництвом Офісу президента.

«Вони двічі відмовляли в наданні інформації щодо заступника керівника ОП Олега Татарова, що є прямим перешкоджанням діяльності народного обранця як представника інтересів громадян України, та є кримінально караним діянням, відповідно до ст. 351 Кримінального кодексу України», – підкреслив Юрчишин.

За його словами, запитувана інформація стосувалася перебування Татарова на посаді заступника глави ОП і його службових повноважень. Юрчишин також закликав усунути Татарова з посади на час проведення досудового розслідування у справі про ймовірне скоєння ним кримінального злочину.

https://www.facebook.com/yaroslav.yurchyshyn/posts/4038488776201614

Татаров 2013 року обіймав посаду заступника керівника Головного слідчого управління МВС. ЗМІ називали його «рупором» МВС під час Майдану. У серпні 2020 року президент України Володимир Зеленський призначив Татарова заступником глави Офісу президента.

У грудні стало відомо, що Татаров фігурує у справі екснардепа, ексголови «Укрбуду» Микитася: 1 грудня екснардепа й держексперта, який, за даними слідства, забезпечив видання  висновку про мінімальну різницю між вартістю квартир на Печерську й на околиці міста, повідомили про підозру в хабарництві (слідство вважає, що експерт в обмін на паркомісце вартістю 250 тис. грн забезпечив для Микитася проведення недостовірної експертизи).

18 грудня НАБУ вручило Татарову підозру за ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі) Кримінального кодексу України. За даними НАБУ, Татаров, який раніше працював юристом в «Укрбуді», разом із Микитасем «дали хабар одному з керівників експертної установи». 24 грудня стало відомо, що справу Татарова з НАБУ Офіс генпрокурора передав у СБУ. У січні прокуратура перекваліфікувала дії Микитася на ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу (підбурювання до свідомо неправдивого висновку експерта). Центр протидії корупції заявив, що таке рішення може свідчити про намір вивести справу з-під юрисдикції Вищого антикорупційного суду.

Зміну складу процесуальних керівників у цій справі НАБУ розцінило як втручання в роботу правоохоронного органу й відкрило кримінальне провадження. ВАКС визнав, що кримінальне провадження, фігурантом якого є Татаров, підслідне антикорупційному бюро, заявляли в НАБУ.

Шевченківський райсуд Києва 1 березня не продовжив строку досудового розслідування цієї справи, а правоохоронці не завершили слідства у кримінальному провадженні.

Татаров заперечує свою причетність до злочину. Урядовець вважає, що «антиукраїнські сили» домагаються його відставки.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»