СПОРТ

Олімпійський вогонь у Японії нестиме найстаріша жителька планети

В естафеті Олімпійського вогню в Японії візьме участь найстаріша мешканка планети, 118-річна Кане Танака. Про це повідомляє телеканал CNN.

Жінка пронесе олімпійський факел у місті Шіма, розташованому у префектурі Фукуока, де вона й живе. Їй необхідно буде подолати майже 100 метрів, більшу частину дистанції вона пересуватиметься на інвалідному візку, який штовхатимуть її рідні. Водночас останні кілька кроків Танака має намір пройти самостійно.

Танака народилася 1903 року, у неї було четверо дітей. Вона одружена із власником рисового магазину, де працювала до 103 років. У жінки п’ятеро онуків і восьмеро правнуків. Вона пережила дві світові війни та іспанський грип 1918 року, двічі перемогла рак. Коли Олімпійські ігри востаннє проводили в Токіо 1964 року, жінці був 61 рік.

Зараз Танака живе в будинку для літніх людей. Її родина не могла відвідувати жінку протягом останніх 18 місяців через пандемію COVID-19.

Попередніми рекордсменами серед найстаріших олімпійських факелоносців були Аїда Джеманке із Бразилії, яка запалила факел на Літніх іграх у Ріо 2016 року у віці 106 років, і гравець у настільний теніс Олександр Каптаренко, який біг із факелом на Зимових іграх у Сочі 2014 року у 101 рік, зазначає CNN.

Естафету Олімпійського вогню мають почати 25 березня у тренувальному футбольному центрі у префектурі Фукусіма, а потім вона пройде територією всіх інших 46 префектур. Після цього вогонь доставлять на церемонію відкриття, заплановану на 23 липня.

Літні Олімпійські ігри 2020 року мали відбутися в Токіо з 24 липня до 9 серпня. Через пандемію тодішній прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе і президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах ухвалили рішення перенести їх на рік.

МОК і організатори змагань заявляли, що ще одне перенесення Олімпіади 2020 неможливе, вона відбудеться 2021 року або ніколи.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»