ГРОШІ

Після підвищення акцизів на тютюнові вироби для електронагріву акциз на них в Україні вищий, ніж у 15 країнах ЄС – експерт

Після різкого підвищення акцизи на тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) в Україні сягнули рівня акцизів у Німеччині. Про це пише у своїй колонці на сайті агентства «Українські новини» керівник секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Андрій Забловський.

У підсумку акциз на ТВЕН в Україні тепер вищий, ніж у 15 країнах ЄС, а за даними Vapor Products Tax, у всіх без винятку країнах Євросоюзу акцизи на тютюнові вироби для електронного нагріву в рази нижчі, ніж на звичайні сигарети.

«Одна з причин у тому, що звичайні сигарети вважаються більш небезпечними, ніж електронні або ТВЕН. Більше того, електронні сигарети і ТВЕН уже у багатьох країнах Європи успішно використовують для зниження куріння традиційних сигарет«, – написав Забловський.

Він навів як приклад Швецію, де найнижчий рівень паління в Європі – там акцизне навантаження на пачку ТВЕН із 20 стіків у 3,2 раза нижче, ніж на пачку сигарет, відповідно, €3,24 акцизу у вартості однієї пачки сигарет і €1,02 – у вартості однієї пачки ТВЕН.

«При цьому неважливо, чи мова йде про Болгарію, де найнижчі акцизи на сигарети в Євросоюзі, чи мова йде про Францію (де навпаки – найвищі в ЄС) – різниця між акцизами на сигарети і на ТВЕН завжди відрізняється в рази. Якщо брати середній показник по ЄС, то в одній пачці сигарет буде €3,12 акцизу, в одній пачці ТВЕН – €0,9 акцизу. Різниця – у 3,5 раза», – пояснив експерт.

На звичайні й електронні сигарети різниця в навантаженні ще вища – в 10,8 раза, додав він. Забловський нагадав, що до 2021 року Україна діяла за прикладом країн ЄС, але із цього року акциз на ТВЕН підвищили відразу в 4,2 раза і тепер у ціні кожної пачки сигарет та кожної пачки ТВЕН закладено акциз €0,88.

«Тепер, усупереч досвіду і практиці Євросоюзу, Україна стає єдиною країною в Європі, де акцизи на ТВЕН і більш небезпечні для здоров’я сигарети однакові. Більше того, через різке підвищення маємо взагалі абсурдну ситуацію – акцизи на ТВЕН в Україні вже досягли рівня Німеччини (там теж рівно 0,88 акцизу в одній пачці ТВЕН). Зараз акцизи на ТВЕН в Україні вищі, ніж акцизи на ТВЕН у 15 країнах Євросоюзу«, – зазначив він.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»