СВІТ

Папа римський уперше в історії приїхав до Іраку

Папа римський Франциск прилетів до Іраку. Це вперше глава католицької церкви відвідав цю країну, повідомляють Vatican News і Reuters.

За чотири дні своєї робочої поїздки папа римський відвідає міста Багдад, Наджаф, Ур, Ербіль, Мосул, Каракош, де зустрінеться з іракськими священнослужителями, президентом і прем’єр-міністром країни, а також відслужить месу.

Як зазначає BBC, Франциск наполягав на цій поїздці, незважаючи на збільшення кількості випадків COVID-19 у країні та напружену ситуацію з безпекою. Він сказав, що не можна іракських християн «підвести вдруге» – папа римський Іоанн Павло II планував відвідати Ірак 1999 року, але тоді перемовини з керівництвом країни зірвалися.

BBC повідомляє, що на початку століття в Іраку проживали 1,4 млн християн, їхня кількість почала скорочуватися з 2003 року, коли США увійшли до Іраку, щоб повалити уряд Саддама Хусейна. Тоді багато християн втекли за кордон, щоб уникнути насильства, і потім не поверталися на батьківщину. Також тисячі людей бігли, коли бойовики «Ісламської держави» охопили терором північ Іраку 2014 року.

Зараз в Іраку залишилося приблизно 250 тис. християн, що становить менше ніж 1% населення.

Папа римський хоче підтримати християн, яких продовжують переслідувати, і закликати до міжрелігійного миру політичних та релігійних лідерів. Водночас невідомо, чому він вирішив приїхати саме зараз.

Звертаючись до іракського народу у відеозверненні напередодні своєї поїздки, тато Франциск сказав, що він «їде як паломник, який кається, щоб благати Господа про прощення і примирення після багатьох років війни та тероризму».

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»