ПОЛІТИКА

Росія веде дипломатично-вакцинаційну гру – Данілов

Продаючи препарат проти COVID-19 «Супутник V» за кордон, Росія веде дипломатично-вакцинаційну гру, вважає секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов. Про це він заявив у інтерв’ю агентству «Укрінформ», опублікованому 5 березня.

Данілов прокоментував вакцинацію населення сусідніх з Україною Угорщини та Словаччини російським препаратом проти коронавірусу «Супутник V».

«Людям, які роблять спробу починати із [президентом РФ Володимиром] Путіним якісь процеси, треба зазирнути в історію. Потрібно розуміти, як усе відбуватиметься і чим може закінчитися… Якщо Росія справді має вакцину, яка заслуговує на визнання у світі, то вона насамперед здійснювала б щеплення свого населення. Тим часом рівень вакцинації в Росії досить низький. Можемо стверджувати, що з боку Росії ведеться дипломатично-вакцинаційна гра», – сказав Данілов.

1 березня Словаччина отримала першу партію російської вакцини проти COVID-19 «Супутник V» в кількості 200 тис. доз. У Кошице військовий літак із препаратом на борту зустрічав Матович. Словаччина закупила у РФ 2 млн доз препарату.

Словаччина другою в Європейському союзі після Угорщини отримала вакцину «Супутник V» (вакцинацію російським препаратом в Угорщині розпочали 11 лютого). Хоча препарат не схвалено Європейським агентством із лікарських засобів для використання в ЄС, його зареєструвало Нацагентство Словаччини, що займається сертифікацією лікарських препаратів.

Вакцину «Супутник V», розроблену центром імені Гамалії, було зареєстровано в Росії 11 серпня минулого року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

Водночас вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткоу ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.

Водночас деякі російські вчені зазначали, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим і етичним нормам розроблення ліків. Ті росіяни, які зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – лихоманку, втрату нюху, підвищення тиску.

У Росії проводять масову вакцинацію вітчизняним препаратом, станом на 1 березня його схвалили, за даними виробника, у 39 країнах.

Згідно з результатами опитування «Левада-центру», проведеного в лютому 2021 року препаратом проти COVID-19 «Супутник V» готові вакцинуватися менше третини росіян, 37% росіян побоюються побічних ефектів після імунізації.

Як повідомляла на брифінгу 5 березня віцепрем’єрка РФ Тетяна Голікова, перший укол проти COVID-19 зробили 5 млн росіян, два щеплення зробили 2,5 млн громадян РФ.

За даними Федеральної служби державної статистики Росії, станом на червень 2020 року чисельність населення РФ становила 146,7 млн осіб.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»