СПОСІБ ЖИТТЯ

Росія заблокувала перемовини ТКГ щодо миру на Донбасі – Єрмак

Росія фактично заблокувала роботу тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання ситуації на Донбасі. Про це заявив глава Офісу президента України (ОП) Андрій Єрмак на брифінгу з питань внутрішньої та зовнішньої політики України 5 березня, який організував брюссельський аналітичний центр European Policy Centre. Його цитує пресслужба ОП.

За словами глави ОП, через дії РФ і підтримуваних нею незаконних збройних формувань на Донбасі, у ТКГ жодне питання не просувається вперед.

«Сьогодні час нарешті сказати, що, якщо ви дійсно хочете припинити війну, ось план на столі. Готова пропозиція наших німецьких і французьких партнерів щодо кластерів або, я б сказав, логічних кроків, на базі яких можливо створити дорожню карту припинення війни. Це проговорено. І ми чекаємо відповіді від Російської Федерації. І якщо вони будуть чути про це кожного дня і не лише від України, ми зможемо досягти такого потрібного миру в центрі Європи», – підкреслив Єрмак.

Ситуація із припиненням вогню в Донбасі, на думку Єрмака, зараз хитка, час від часу відбуваються провокації або порушення домовленостей від іншої сторони.

«Тоді Україна негайно інформує представників ОБСЄ у ТКГ й залучає механізм підтримки режиму припинення вогню», – зазначив він.

Глава ОП сказав, що Збройні сили України намагатимуться максимально підтримувати режим тиші. У разі загострень на фронті, загрози життю цивільних або військових ЗСУ даватимуть відсіч.

«Ми рухаємося до миру, але й готові захистити нашу країну«, – уклав Єрмак.

На минулому засіданні ТКГ 3 березня українська сторона наполягала на необхідності досягти домовленості щодо відправлення інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії на тимчасово окуповані території, щоб промоніторити екологічну ситуацію в регіоні. Організація запросила допуск наприкінці минулого року у зв’язку з потенційною екологічною катастрофою на Донбасі – бойовики анонсували затоплення шахти «Юнком», у якій за радянських часів проводили ядерний експеримент.

Під час 150-го засідання ТКГ 2 березня українська делегація заявила, що Росія має взяти на себе повну політичну відповідальність за реалізацію рішень нормандського та мінського форматів. Це головна умова реалізації угод щодо Донбасу, говорили у пресслужбі української делегації у ТКГ.

15 лютого голова української делегації Леонід Кравчук заявляв, що Росія найближчим часом не зацікавлена в поверненні окупованих територій України і не змінить своєї позиції щодо конфлікту на Донбасі. Домовитися із РФ «практично неможливо», говорив перший президент незалежної України.

2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між ЗСУ з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

Перемовини про врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»