ПОЛІТИКА

Шмигаль про лист Вітренка: Не бачу гострих причин для звільнення Коболєва

Для звільнення голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва поки немає причин. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час пресконференції 4 березня, трансляцію вели на каналі Кабміну в YouTube.

Він заявив, що очікують офіційну відповідь уряду на лист в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, у якому той запропонував звільнити Коболєва.

«Зараз секретаріат Кабміну готує таку відповідь. Вона буде дана, буде підписана. Є декілька позицій у цьому листі, частина яких лежить у юридичній площині, частина – у площині виконання робіт і планів «Нафтогазу». Але я хочу сказати, і я вже це коментував: я не бачу на сьогодні гострої необхідності або гострих причин звільнення керівника НАК «Нафтогаз» і ще й звільнення наглядової ради. По-перше, це неможливо технологічно так просто зробити – за листом. Відповідь буде підготовлена. Я думаю, це сигнал «Нафтогазу» для покращення роботи», – сказав прем’єр.

Шмигаль зазначив, що це, зокрема, стосується видобутку газу.

У середині лютого Вітренко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із пропозицією звільнити голову НАК «Нафтогаз України» Коболєва і розірвати контракти із членами наглядової ради компанії. У листі Вітренко пояснював своє рішення тим, що компанія не виконала показника видобутку газу 2020-го і планує скорочувати його протягом п’яти років.

Він також згадав результати аудиту «Нафтогазу» Держаудитслужбою 2020 року. За даними ЗМІ, аудит засвідчив, що діяльність компанії у 2018–2019 роках призвела до збитків на суму 75,5 млрд грн. Аудитори спростовували цю інформацію, але пізніше «Економічна правда» опублікувала фото листа голови Держаудитслужби Геннадія Пліса прем’єр-міністру з результатами ревізії, у якому цю суму підтверджують.

Коболєв зазначив, що для реалізації бізнес-стратегії компанії до 2020 року не виконали умов, які не залежали від «Нафтогазу».

За результатами аудиторської перевірки НАК «Нафтогаз України» Офіс генпрокурора України веде кілька проваджень, повідомила 18 лютого генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Коболєв очолює «Нафтогаз» із березня 2014 року. У березні 2020 року контракт із ним продовжили ще на чотири роки. 2020 року «Нафтогаз» уперше за п’ять років показав збитки.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»