ТЕХНО

SpaceX погодилася запустити в космос український супутник – нардеп

Україна попередньо погодила з американською компанією SpaceX умови контракту про запуск у космос українського супутника «Січ-2-30 (2-1)». Про це 4 березня у Facebook повідомив народний депутат від «Слуги народу», голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

За його словами, минулого тижня члени комітету разом із представниками Державного космічного агентства завершили черговий етап переговорів із SpaceX.

«Зараз ми можемо говорити про те, що умови контракту попередньо узгоджені і в України відтепер є можливість підписати договір на пускові послуги з легендарною американською компанією», – зазначає Наталуха.

За словами нардепа, ціна контракту дорівнює $1 млн, і це «увосьмеро нижче тієї ціни, яка була запланована від самого початку».

«Далі – головний виконавець проєкту, конструкторське бюро «Південне», може вже до кінця цього тижня підписати контракт, Міністерство стратегічної промисловості має підготувати всі необхідні документи для авансування і сфокусуватися на остаточному вирішенні тих технічних проблем, які ще лишилися для запуску «, – додав він.

https://www.facebook.com/natalukha/posts/10158296426678253

Мільярди гривень і переговори з Маском. Що відомо про супутник «Січ 2-30», який хочуть запустити до 30-річчя незалежності України

Розроблення супутника «Січ-2-1» розпочали 2013 року. Як повідомляють на сайті КБ «Південне», супутник «Січ-2-1», який пізніше перейменували на «Січ-2-30», розробляють у межках загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України, його призначено для отримання цифрових зображень поверхні Землі у видимому і ближньому інфрачервоному діапазонах довжини електромагнітних хвиль, а також для моніторингу параметрів магнітосфери Землі.

Спочатку його планували запустити 2015 року з бразильського космодрому, але космодром так і не було побудовано.

1 лютого 2021 року віцепрем’єр-міністр – міністр стратегічних галузей промисловості Олег Уруський повідомив, що президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству стратегічних галузей промисловості вивести на орбіту власний супутник до 30-ї річниці Незалежності України.

12 лютого Уруський повідомив, що Україна і SpaceX ведуть переговори про запуск супутника й український космічний апарат практично готовий, його треба проаналізувати й провести технічні перевірки стосовно готовності до запуску.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»