ПОЛІТИКА

США вводять санкції проти Коломойського та членів його сім’ї

Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про санкції Сполучених Штатів проти бізнесмена Ігоря Коломойського. Заяву Блінкена опублікували 5 березня на сайті держдепартаменту США.

«Сьогодні я публічно оголошую про внесення до санкційного списку олігарха й колишнього українського державного діяча Ігоря Коломойського у зв’язку з його причетністю до великої корупції. Будучи офіційно на посаді губернатора Дніпропетровської області України у 2014–2015 роках, Коломойський був причетним до корупційних дій, які підірвали верховенство права й довіру української громадськості до демократичних інститутів свого уряду й суспільних процесів, включно з використанням свого політичного впливу й офіційної влади для його особистої вигоди», – заявив Блінкен.

Держсекретар зазначив, що хоча внесення до санкційного списку ґрунтується на діях, учинених Коломойським під час перебування на посаді глави Дніпропетровської обласної державної адміністрації, він також «висловлює стурбованість теперішніми тривалими зусиллями Коломойського щодо підриву демократичних процесів та інститутів України, які є серйозною загрозою для її майбутнього».

Коломойського внесли до списку відповідно до розділу 7031 (c) закону про асигнування на державні, іноземні операції та суміжні програми від 2020 року. Окрім бізнесмена, санкції ввели проти дружини Коломойського Ірини, його дочки та сина.

«Ця дія позбавляє Ігоря Коломойського й кожного із цих найближчих родичів права на в’їзд до США», – ідеться в заяві держсекретаря.

Блінкен додав, що це внесення до списку «підтверджує прихильність США підтримці політичних, економічних реформ і реформ у сфері правосуддя, які мають ключове значення на євроатлантичному шляху України».

«Сполучені Штати й далі підтримуватимуть усіх українців, чия робота сприяє просуванню реформ. Департамент надалі використовуватиме такі органи для притягнення до відповідальності корупціонерів у цьому регіоні й у всьому світі», – заявив він.

Коломойський входить до десятки рейтингу найбагатших українців. Зі статками в $1 млрд бізнесмен посідав восьму позицію в рейтингу журналу «Forbes Україна» станом на травень 2020 року. За оцінкою журналу НВ, на кінець жовтня того самого року він зі статками $1,18 млрд посідає шосте місце у списку найбагатших громадян країни.

Міністерство юстиції США в серпні 2020 року подало проти Коломойського й Боголюбова два цивільні позови, у яких обвинуватило бізнесменів у відмиванні коштів «ПриватБанку». Мін’юст вимагає конфіскації об’єктів нерухомості, придбаних ними на території Сполучених Штатів. Оцінна вартість нерухомості, яку хочуть конфіскувати, – приблизно $70 млн.

Коломойський заперечив обвинувачення мін’юсту США у відмиванні грошей «ПриватБанку». «Усі інвестиції у США були зроблені з власних коштів, отриманих у 2007–2008 роках за угодою з компанією «Євраз», і з доходів інших бізнесів, які зберігалися у «ПриватБанку», – говорив бізнесмен у серпні. На тлі цих подій 10 серпня в Києві активісти вимагали екстрадиції Коломойського у США, писали «Букви».

До кінця року мін’юст США подав ще один цивільний позов проти бізнесменів. У ньому стверджували, що комерційну нерухомість у Клівленді, штат Огайо, «придбали з використанням засобів, незаконно привласнених у «ПриватБанку» в Україні за допомогою багатомільярдної доларової кредитної схеми».

«ПриватБанк» – найбільший комерційний банк в Україні – націоналізували 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувала банк на 155 млрд грн.

Із червня 2017 року Генпрокуратура веде розслідування щодо фінустанови. За даними слідства, із 20 жовтня до 22 листопада 2016 року, перед націоналізацією, «ПриватБанк» видав 36 юрособам кредити на строк від восьми до 10 років за ставкою 10,5% річних на загальну суму 126,9 млрд грн. Ці кошти не затрималися на рахунках дебіторів, їх відразу ж переказали як погашення кредитів 193 юридичних осіб.

З того самого року Україна судиться з колишніми власниками «ПриватБанку», які оскаржують його націоналізацію. У 2019 суд визнав її незаконною. НБУ це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.

У грудні 2017 року «ПриватБанк» подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджували, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій.

19 грудня Лондонський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського й Боголюбова та шести компаній, які їм, імовірно, належать або перебувають під їхнім контролем.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»