СПОСІБ ЖИТТЯ

Степанов: Ми прогнозуємо зростання кількості заражень COVID-19 до кінця епідемічного сезону

Мінохорони здоров’я України прогнозує зростання кількості заражень коронавірусною інфекцією COVID-19 до кінця квітня. Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов сказав 5 березня під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«За прогнозами Міністерства охорони здоров’я та наших спеціалістів, які підтверджуються заявами Всесвітньої організації охорони здоров’я, світ доволі швидко підходить до третьої хвилі коронавірусу. Оцінки науковців невтішні: другий рік пандемії може виявитися навіть важчим за попередній. Наші вчені спільно з іноземними колегами помітили, що мутація вірусу, зміна у клінічній картині перебігу хвороби та динаміці передачі COVID-19 значно посилять тиск на медичні системи країн. В Україні цифри заражених ростуть щодня. Ми вже вступили до третьої хвилі світової пандемії», – сказав міністр.

Він назвав ситуацію напруженою і зазначив, що Івано-Франківська, Житомирська та Чернівецька області вже в «червоній» зоні епідемічної небезпеки. 

«На межі «червоної» зони знаходяться Закарпатська та Вінницька області. Ми прогнозуємо зростання кількості заражень до кінця епідсезону, орієнтовно – до кінця квітня», – додав Степанов.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на ранок 5 березня коронавірус в Україні підтвердили майже в 1,4 млн осіб, 26 763 хворих померли, майже 1,2 млн – одужало.

4 березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україні почалася третя хвиля пандемії коронавірусу.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»