СПОСІБ ЖИТТЯ

Степанов: Ні за яких обставин «Супутник V» не буде зареєстровано в Україні

В Україні не реєструватимуть російської вакцини проти коронавірусу «Супутник V», нагадав міністр охорони здоров’я Максим Степанов 5 березня під час години запитань до уряду у Верховній Раді. Про це повідомляє кореспондент видання «ГОРДОН».

«Я неодноразово говорив: ні за яких обставин російська вакцина «Супутник V» не буде зареєстрована на території України. Це перше. Що стосується реєстрації її в інших країнах – я вже говорив: в інших країн Росія не забирала території й не розв’язувати війну. І жодним аргументом ви мене не переконаєте зареєструвати цю вакцину», – сказав він.

Верховна Рада 29 січня ухвалила в другому читанні й у цілому закон «Про внесення змін до закону України «Про лікарські засоби» щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов’язання». Документ, зокрема, забороняє реєстрацію в Україні вакцин, розроблених країною-агресором (Росією).

Вакцину «Супутник V» зареєстрували в Росії 11 серпня торік. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

Вакцину розкритикували в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.

Водночас низка російських учених зазначала, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим й етичним нормам розроблення ліків. Ті росіяни, яким зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – жар, утрату нюху, підвищений тиск.

У Євросоюзі вакцину «Супутник V» не схвалили. У Росії проводять масову вакцинацію вітчизняним препаратом, його також схвалили, за даними виробника, у Білорусі, Аргентині, Болівії, Сербії, Алжирі, Палестині, Венесуелі, Парагваї й низці інших країн.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу в Брюсселі 17 лютого висловила здивування тим, що Росія пропонує іншим країнам «Супутник V», не вакцинувавши власного населення.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»