ГРОШІ

Суд скасував спецконфіскацію Одеського НПЗ – ексгенпрокурор Луценко

Колишній генпрокурор Юрій Луценко повідомив про скасування спецконфіскації Одеського нафтопереробного заводу, яку застосували в межах розслідування економічних злочинів бізнесмена Сергія Курченка. Луценко написав про це у своєму блозі на «Українській правді» 3 березня.

За інформацією Луценка, відповідне рішення суд виніс 2 березня.

«Учора скасували рішення на 5 млрд грн про спецконфіскацію Одеського НПЗ, який судом у ході затвердження угоди з членом ОЗУ був визнаний інструментом злочину по схемах розкрадання Курченка й переданий Фонду держмайна України», – написав ексгенпрокурор.

Він уточнив, що на засіданні розглянули апеляційні скарги на рішення одеського суду від 19 червня 2017 року. Цим рішенням затвердили угоду між обвинуваченим Дмитром Веремієвим і прокуратурою.

Веремієву присудили п’ять років позбавлення волі й штраф, а згодом звільнили від відбування покарання з випробувальним строком на один рік.

У січні 2016 року Приморський суд Одеси заарештував майно нафтопереробного заводу й 99,57% акцій заводу, які належали кіпрській компанії Empson Limited, кінцевим бенефіціаром якої є Курченко.

21 липня 2017 року Апеляційний суд Одеської області відмовився відкрити апеляційне провадження за скаргами представників ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» і ТОВ «Енергія і газ Україна», а також представника Курченка, після чого власність підприємства перейшла у власність держави.

На користь держави було конфісковано нежитлові виробничі приміщення та адміністративні будівлі загальною площею понад 38 тис. м², а також земельні ділянки площею 77 га й установки для забезпечення діяльності заводу. Орієнтовна вартість конфіскованого майна становила понад $200 млн, або більше ніж 5 млрд грн.

У серпні 2017 року Кабмін схвалив проєкт розпорядження про передання ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» до сфери управління Фонду держмайна.

Одеська обласна прокуратура 2018 року оголосила колишнього генерального директора заводу Валерія Чахеєва в міжнародний розшук у межах розслідування незаконних операцій із нафтопродуктами.

У квітні 2019 року Верховний Суд України дозволив компанії Empson Limited оскаржити передання Одеського НПЗ державі.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»