СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні досліджують рівень колективного імунітету до COVID-19

В Україні проводять дослідження рівня колективного імунітету громадян до COVID-19, його вибірка становить 10 тис. осіб. Про це під час пресконференції 4 березня в агентстві «Укрінформ» розповів головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Сероепідеміологічне дослідження проводиться в Україні за ініціативи апарату Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Дизайн цього дослідження розроблений провідними науковими установами Академії наук України та Академії медичних наук України. До вибірки буде залучено 10 тис. мешканців України», – повідомив головний санлікар.

Ляшко зазначив, що дослідження матиме дві складові: соціологічну й епідеміологічну – це дасть змогу поширити одержані результати на всю територію країни.

Водночас, згідно з розрахунками Київської школи економіки (КШЕ), рівень колективного імунітету українців до COVID-19 не перевищує 20%, повідомив керівник Центру економіки охорони здоров’я КШЕ Юрій Ганиченко. Під час моделювання враховували, що на COVID-19 уже перехворіло 13–20% українців.

«Станом на кінець 2020 року ми бачимо, що рівень імунітету – не більший за 10%. Тому говорити зараз про якісь глобальні тенденції до того, що рівень імунітету вже великий, якщо ми говоримо про природний імунітет через перехворівання, то цього немає. Зараз цей рівень є доволі низьким і далеким від колективного імунітету», – підкреслив Ганиченко.

Згідно з інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, менше ніж 10% населення світу має антитіла до COVID-19. Про це 28 лютого повідомляла наукова співробітниця ВООЗ Сумія Свамінатан.

В Україні протягом минулої доби виявили найбільшу 2021 року кількість нових випадків COVID-19 – 10 057. Загалом від початку епідемії у країні зареєстровано 1 374 762 випадки коронавірусної інфекції, помер 26 591 пацієнт із COVID-19, одужало 1 186 873 людини.

Із 24 лютого в Україні відновили карантинне зонування. Чернівецька разом з Івано-Франківською областю потрапила в «червону» зону, де найжорсткіші обмеження. У Житомирській області «червоний» рівень епідемічної небезпеки діє з опівночі 3 березня.

4 березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль не відкинув введення нового локдауну у країні.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»