СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні зробили понад 12 тис. щеплень проти коронавірусу

В Україні першу дозу вакцини проти коронавірусу одержало понад 12 тис. осіб. Про це повідомив головний санлікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу 5 березня, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Станом на сьогодні Україна вже вакцинувала 12 481 особу. З них за попередню добу щеплено проти COVID-19 2913 людей. Ми збільшуємо і нарощуємо нашу інфраструктуру і, як і обіцяли, каскадним методом розгортаємо кількість мобільних бригад, пунктів щеплення, які проводять вакцинацію проти коронавірусної інфекції», – сказав заступник міністра.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

З 24 лютого українців щеплюють вакциною Covishield, яка прибула з Індії. 25 лютого щеплення розпочали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безкоштовні щеплення одержать медики, які працюють із хворими на COVID-19, і військові операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Імовірно, Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнеться в липні.

Крім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»