ПОЛІТИКА

У Харкові депутат від «Європейської солідарності» відмовився виступати українською. Його виключили із фракції

Депутата Харківської облради від «Європейської солідарності» Олександра Дорошенка 4 березня виключили із фракції після того, як він відмовився виступати українською мовою. Про це йдеться на Facebook-сторінці харківського осередку «Європейської солідарності».

Інцидент, через який депутата вирішили виключити, стався 4 березня. Дорошенко виступав на сесії під час розгляду питання про виконання програми соціально-економічного розвитку. Колеги зробили йому зауваження і попросили говорити державною мовою.

Депутат у відповідь заявив, що розмовлятиме «тією мовою, якою почувається краще і впевненіше».

ВІДЕОВідео: Суспільне Харків / YouTube

Згодом депутат попросив вибачення і у своєму Facebook повідомив, що вперше виступав із трибуни і розхвилювався, через що й розмовляв російською. Пост депутат написав українською.

«Розхвилювався, тому виступав російською мовою і не зміг донести свою думку українською, хоча до цього, виступаючи з місця, завжди доносив свою позицію українською… Буду відвертим: я, як і переважна більшість харків’ян, у побуті є російськомовним. Я розумію, що це жодним чином не виправдовує цей інцидент. Скоріше навпаки», – підкреслив він.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2901373343471409&id=100007963155231

У «Європейській солідарності» все ж вирішили виключити депутата зі своєї фракції через «відсутність аргументованих пояснень і розбіжності ідеологічних основ між Дорошенко та партією».

https://www.facebook.com/eskharkiv/posts/1050113592143903

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 9 закону «Про українську мову», депутати місцевих рад і чиновники органів місцевого самоврядування мають володіти державною мовою і використовувати її під час роботи. Кожен із депутатів складає присягу, у якій зобов’язується виконувати закони України.

16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. У законі зазначено, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов’язковість використання української мови на всій території країни в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дію закону не поширено на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»