СВІТ

У М’янмі силовики вбили п’ятьох дітей і щонайменше 500 затримали – ООН

Сили безпеки М’янми затримують дітей і молодь після державного перевороту у країні. У доповіді дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ ідеться про те, що тільки 3 березня під час розгону протестувальників було вбито щонайменше п’ятьох дітей і чотирьох тяжко поранено.

Іще велика кількість дітей постраждала від сльозогінного газу і світлошумових гранат. Багато дітей стає свідками жахливих сцен насильства, у деяких випадках проти батьків або членів сім’ї. Це може спричинити серйозні психосоціальні розлади, ідеться в доповіді фонду.

У країні тривають довільні затримання учасників протесту. У в’язниці посадили понад 500 дітей. Багатьох заарештованих або затриманих утримують без зв’язку із зовнішнім світом, і вони не мають доступу до адвоката, повідомив ЮНІСЕФ.

Організація засудила арешти дітей і застосування до них сили й тим паче бойової зброї. Фонд закликав негайно звільнити затриманих неповнолітніх і заявив про необхідність дотримуватися міжнародної конвенції із прав дитини.

Військові у М’янмі 1 лютого усунули від влади уряд Аун Сан Су Чжі і затримали інших керівників керівної партії «Національна ліга за демократію» і членів уряду. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив стурбованість тим, що сталося у М’янмі. Він назвав переворот серйозним ударом по демократичних реформах у країні.

Після перевороту у країні почалися акції протесту. У зв’язку з ними влада обмежила роботу Facebook, Instagram, Messenger і деяких серверів WhatsApp. 4 лютого влада М’янми доручили ввести блокування Facebook і його сервісів для «збереження стабільності» у країні. 14 лютого майже повністю вимкнули інтернет.

За даними ООН, 3 березня став «найкривавішим» у М’янмі. Цього дня під час розгону протестувальників силовики застрелили щонайменше 23 людей і поранили приблизно 100. Більшість убитих має поранення в голову.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»