ПОЛІТИКА

У «Слузі народу» прокоментували санкції США проти Коломойського

США санкціями проти українського бізнесмена Ігоря Коломойського дали сигнал усім, кому важливі відносини з Вашингтоном, що з Коломойським небажано мати справу. Про це заявив голова партії та перший заступник голови парламентської фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко в коментарі «Радіо Свобода».

«США сьогодні фактично показали, що не хочуть бачити Коломойського та членів його родини і пов’язаних осіб у своїй країні«, – сказав він.

Корнієнко зазначив: незалежно від того, як розвиватимуться події із санкціями, розслідування справ, пов’язаних із Коломойським, в Україні триватиме.

«Це стосується і «ПриватБанку», і інших історій. Офіс генерального прокурора та НАБУ плідно працюють у тих провадженнях, які є», – запевнив голова партії.

Він підкреслив, що «будь-який мільярдер» має в Україні розуміти, що живе за спільними для всіх законними правилами.

Сьогодні США оголосили про внесення Коломойського до санкційного списку у зв’язку з його причетністю до великої корупції. Йому і його родині заборонено в’їзд до Сполучених Штатів.

Коломойський входить до десятка рейтингу найбагатших українців. Зі статками $1 млрд бізнесмен посідав восьму позицію в рейтингу журналу «Forbes Україна» станом на травень 2020 року. За оцінкою журналу НВ станом на кінець жовтня того самого року, він зі статками $1,18 млрд посідає шосте місце у списку найбагатших громадян країни.

Міністерство юстиції США в серпні 2020 року подало проти Коломойського й українського бізнесмена Геннадія Боголюбова два цивільні позови, в яких обвинуватило бізнесменів у відмиванні коштів «ПриватБанку». Мін’юст вимагає конфіскації об’єктів нерухомості, придбаних ними на території Сполучених Штатів. Оцінна вартість нерухомості, яку хочуть конфіскувати, – приблизно $70 млн.

Коломойський заперечив обвинувачення мін’юсту США у відмиванні грошей «ПриватБанку». «Усі інвестиції у США були зроблені з власних коштів, отриманих у 2007–2008 роках за угодою з компанією «Євраз», і з доходів інших бізнесів, які зберігалися у «ПриватБанку», – говорив бізнесмен у серпні. На тлі цих подій 10 серпня в Києві активісти вимагали екстрадиції Коломойського у США, писали «Букви».

До кінця року мін’юст США подав ще один цивільний позов проти бізнесменів. У ньому стверджували, що комерційну нерухомість у Клівленді, штат Огайо, «придбали з використанням засобів, незаконно привласнених у «ПриватБанку» в Україні за допомогою багатомільярдної доларової кредитної схеми«.

«ПриватБанк» – найбільший комерційний банк в Україні – націоналізований 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувати банк на 155 млрд грн.

Із червня 2017 року Генпрокуратура веде розслідування щодо фінустанови. За даними слідства, із 20 жовтня до 22 листопада 2016 року, перед націоналізацією, «ПриватБанк» видав 36 юрособам кредити на строк від восьми до 10 років за ставкою 10,5% річних на загальну суму 126,9 млрд грн. Ці кошти не затрималися на рахунках дебіторів, їх відразу ж переказали як погашення кредитів 193 юридичних осіб.

Із того самого року Україна судиться з колишніми власниками «ПриватБанку», які оскаржують його націоналізацію. У 2019 році  суд визнав її незаконною. НБУ це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.

У грудні 2017 року «ПриватБанк» подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджували, що бізнесмени вивели з банку орієнтовно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій.

19 грудня Лондонський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова та шести компаній, які їм, імовірно, належать або які вони контролюють.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»