СВІТ

У США допустили введення нових санкцій проти учасників проєкту «Північний потік – 2»

США не відкидають подальших заходів проти компаній, які будують трубопровід «Північний потік – 2». Про це 4 березня сказав на брифінгу представник Держдепартаменту Сполучених Штатів Нед Прайс. Стенограму його виступу опубліковано на сайті Держдепу.

Прайс нагадав, що після попереднього надання звіту в Конгрес США в черговий список санкцій потрапило судно-трубоукладальник «Фортуна» і його власник, компанія «КВТ-РУС».

«Держдепартамент провів аналіз і встановив, що «Фортуна» займається саме тим видом діяльності, який заборонено законом «Про захист енергетичної безпеки Європи«, – повідомив він.

За його словами, кожні 90 днів Держдеп має надавати Конгресу новини щодо аналізу та рішень про те, яка діяльність за проєктом «Північний потік – 2» потрапляє під санкції.

«Якщо ми встановимо, що інші організації займаються діяльністю, яка підпадає під санкції, як написано в законі, ми повідомимо про це в наступній доповіді. Можливо, вона буде у травні», – зазначив Прайс.

«Північний потік – 2» – газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, його фінансують російський «Газпром» і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.

Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Будівництво газопроводу розпочали 2018 році. У грудні 2019 року будівництво заморозили, оскільки США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. На той момент було побудовано 93% газопроводу, повідомляв Nord Stream 2 AG.

За рік, 11 грудня 2020 року, будівництво відновили. До завершення будівництва двох ниток газопроводу загалом залишилося 160 км «із невеликим», говорив президент РФ Володимир Путін 17 грудня. У лютому 2021 року в «Газпромі» заявляли, що мають намір ввести «Північний потік – 2» в експлуатацію цього року.

23 лютого 2021 року стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу «Північний потік – 2» або перебувають на стадії виходу. Причиною цьому стали можливі санкції щодо проєкту з боку США.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»