СПОСІБ ЖИТТЯ

Україна відмовила в екстрадиції американця, який воював на Донбасі

Апеляційний суд Києва скасував рішення про екстрадицію у США Крейга Ленга, який добровільно воював у лавах «Правого сектору», а згодом і ЗСУ, на Донбасі. Про це 4 березня повідомив адвокат Ленга Дмитро Моргун у Facebook.

За його словами, 2 березня було опубліковано рішення апеляційної інстанції, яка скасувала рішення про екстрадицію Ленга у США за екстрадиційним запитом.

https://www.facebook.com/dmitry.morgun.3/posts/10218484780622978

Повідомлення адвоката стало реакцією на статтю в The New York Times про американця. Видання нагадало, що Ленга у США обвинуватили в подвійному вбивстві. Його історія привернула увагу преси і громадськості через участь іноземця у воєнних діях на Донбасі.

Зокрема, звучали думки про те, що не варто американцю воювати в іноземних збройних формуваннях, та ще й націоналістичних, і брати участь у гарячих конфліктах.

Водночас у виданні зауважують, що в Україні націоналістичні групи, такі як «Правий сектор», воюють на боці влади проти сепаратистів, яких підтримує Росія, тому будь-яке припущення, що ці організації «екстремістські», може зіграти на руку пропагандистам Кремля. Також зауважують, що прихильники РФ намагаються затаврувати війну в Україні й подати її як боротьбу російськомовних із «неофашистською» владою Києва.

Тому апеляційний суд Києва погодився з доводами адвоката Ленга про те, що американець, попри обвинувачення в убивстві, зіткнувся із судовим переслідуванням у Штатах за його військову службу в Україні. Суд вирішив, що Ленг має право просити про притулок в Україні.

За словами адвоката, незважаючи на рішення суду, Ленга все одно можуть депортувати до США, якщо його клопотання про притулок відхилять.

Сам Ленг запевняє, що не має жодних ультраправих поглядів і не є нацистом.

Ленга затримали вперше 21 серпня 2019 року на кордоні з Молдовою, коли він спробував виїхати за межі України, щоб продовжити візу. У серпні того ж року Вінницький апеляційний суд призначив Ленгу цілодобовий домашній арешт до 3 лютого 2020 року. До цього підозрюваний перебував під вартою.

У вересні минулого року Ленга затримали вдруге у Вінниці, де він проживає. У листопаді суд ухвалив екстрадувати його до США.

За інформацією «Радіо Свобода», Ленг – колишній американський військовий. Він брав участь у бойових діях в Афганістані та Іраку. До України Ленг приїхав 2015 року, приєднався до «Правого сектору» на Донбасі як доброволець, воював у АТО більше ніж рік, потім 2016-го підписав контракт зі Збройними силами України, але за кілька місяців розірвав його.

У США його підозрюють у вбивстві сімейної пари, якій Ленг нібито мав продати зброю. Це сталося 2018 року, американські правоохоронці вважають, що Ленг і його знайомий скоїли вбивство з метою пограбування. За даними «Радіо Свобода», $3 тис., які були в загиблих, були потрібні Ленгу і його приятелю для оплати поїздки до Венесуели, де вони планували приєднатися до сил, що протистоять президенту Ніколасу Мадуро.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»