ПОЛІТИКА

«Україна вдячна за підтримку деолігархізації». Офіс президента відреагував на введення Вашингтоном санкцій проти Коломойського

В Офісі президента України 5 березня на сторінці у Facebook подякували партнерам за підтримку деолігархізації. Зокрема, наголосили на зміцненні відносин зі стратегічним партнером – США, які сьогодні оголосили про внесення бізнесмена Ігоря Коломойского до санкційного списку.

«Для економічного процвітання та євроатлантичної інтеграції, заявленої не лише в Конституції, а насамперед в українському суспільстві, Україна повинна подолати систему, в якій домінують олігархи«, – ідеться в заяві.

В Офісі президента України Володимира Зеленського зазначили, що глава держави за менше ніж два роки каденції зробив для деолігархізації «в рази більше, ніж будь-хто з попередніх президентів, без пафосних гасел та популізму».

«Україна вдячна кожному партнеру за підтримку на цьому шляху. Боротьба з олігархами лежить не виключно у площині кримінальної відповідальності. Це також створення умов в Україні, за яких бізнеси розвиватимуться в прозорому, конкурентному середовищі, а великі фінансові групи не зможуть домінувати на ринку, впливати на медіа та політичні рішення. Кожне справедливе рішення в цьому напрямку допоможе Україні стати сильною та по-справжньому незалежною державою. Ми невідступно рухатимемося на шляху реформування кожного сектору та зміцнення наших відносин, серед іншого і зі стратегічним партнером – США«, – додали у відомстві.

https://www.facebook.com/president.gov.ua/posts/2299211853557002

Коломойський входить до десятка рейтингу найбагатших українців. Зі статками $1 млрд бізнесмен посідав восьму позицію в рейтингу журналу «Forbes Україна» станом на травень 2020 року. За оцінкою журналу НВ станом на кінець жовтня того самого року, він зі статками $1,18 млрд посідає шосте місце у списку найбагатших громадян країни.

Сьогодні США оголосили про внесення Коломойського до санкційного списку у зв’язку з його причетністю до великої корупції. Йому і його родині заборонили в’їзд до Сполучених Штатів.

«Укрнафта» – найбільша нафтовидобувна компанія України. Групі «Приват» Коломойського належить 43% акцій цієї компанії, а НАК «Нафтогаз України» – 50% + 1 акція. Тривалий час компанію контролювала група «Приват», але у 2015 році ухвалили закон про зниження планки кворуму, необхідного для скликання зборів акціонерів, який дав можливість державі повернути управління компанією.

25 червня 2020 року головою наглядової ради ПАТ «Укрнафта» став представник НАК «Нафтогаз України», гендиректор АТ «Укртранснафта» Микола Гавриленко.

4 листопада 2020 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №4119 про фінансове оздоровлення ПАТ «Укрнафта». За нього проголосувало 279 народних депутатів. У грудні НАК «Нафтогаз України» і «Укрнафта» погасили борги перед урядом України.

На початку лютого 2021 року, після майже шести років судового процесу, Стокгольмський арбітраж відмовив міноритаріям «Укрнафти» у стягненні з України $6 млрд.

Також у лютому Коболєв повідомив агентству «Інтерфакс-Україна», що НАК «Нафтогаз України» почав переговори із міноритаріями про поділ активів компанії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»