СВІТ

Завершення будівництва «Північного потоку – 2» затягується до вересня

Морське управління Данії чекає, що роботи з прокладання газопроводу «Північний потік – 2» у водах Данії завершаться не раніше ніж наприкінці вересня. Про це повідомило 4 березня агентство Reuters.

Крім того, зараз трубоукладальник «Академік Черський» попрямував із порту Вісмар у район Калінінграда для проведення ходових випробувань. Після цього він має розпочати роботи у виключній економічній зоні Данії, зауважує агентство.

Наразі прокладанням труби в данських водах займається інше російське судно – «Фортуна».

Трубопровід практично завершено, станом на початок лютого залишалося прокласти ще прилизно 120 км у водах Данії та майже 30 км у водах Німеччини.

«Північний потік – 2» – газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, його фінансують російський «Газпром» і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.

Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Будівництво газопроводу розпочали 2018 року. У грудні 2019 року будівництво заморозили, оскільки США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. На той момент було побудовано 93% газопроводу, повідомляв Nord Stream 2 AG.

За рік, 11 грудня 2020 року, будівництво відновили. До завершення будівництва двох ниток газопроводу загалом залишилося 160 км «із невеликим», говорив президент РФ Володимир Путін 17 грудня. У лютому 2021 року в «Газпромі» заявляли, що мають намір ввести «Північний потік – 2» в експлуатацію цього року.

23 лютого 2021 року стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу «Північний потік – 2» або перебувають на стадії виходу. Причиною цьому стали ймовірні санкції щодо проєкту з боку США.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»