ПОЛІТИКА

Зеленський анонсував реформу села. Хоче «вдихнути в нього нове життя»

Президент України Володимир Зеленський 4 березня провів із членами Кабміну та представниками Офісу президента нараду, на якій обговорювали реформування села і проєкт «Нове село», інформує пресслужба глави держави.

У межах програми в сільській місцевості побудують «центри тяжіння» за прикладом сервісних зон у Щасті та Новотроїцькому на Донбасі, указано в релізі. Там будуть відділення пошти, центри надання сервісних послуг, аптека з програмою «Доступні ліки», магазини, опорні пункти поліції, пожежний пункт, медичний центр.

«Навколо має бути облагороджена територія зі спортивним комплексом, дитячими майданчиками, кінотеатром чи концертним залом, сільськими клубами, сучасним освітленням, відремонтованим дорожнім покриттям, вело- і біговими доріжками», – ідеться в повідомленні Офісу президента.

Заплановано, що в Україні створять 1 тис. таких «центрів тяжіння». За кожним із них буде закріплено модератора. Реалізувати проєкти сподіваються завдяки державно-приватному партнерству, залучаючи і бізнес.

У програму включено розвиток агропромислового комплексу, зокрема тваринництва. У межах її втілення потрібно реалізувати освітні програми, повідомили в ОПУ.

«Ми вже побачили проєкт, який реалізований на КПВВ «Щастя». Перші проєкти «Нове село» мають бути втілені на прифронтових територіях, а потім – по всій Україні. Ми маємо вдихнути нове життя в українське село. Мешканці сіл повинні отримувати якісний сервіс безпосередньо за місцем проживання і мати доступ до сучасної інфраструктури», – заявив Зеленський.

Новий КПВВ у Щасті відкрили в листопаді 2020 року. Там створили хаб, у якому жителі як підконтрольних уряду, так і тимчасово окупованих територій можуть скористатися низкою адміністративних послуг та соціальних програм.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»