ПОЛІТИКА

Зеленський підписав закон про перехід на електронні трудові книжки

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», який передбачає перехід на електронні трудові книжки.

Зеленський повернув у Раду підписаний закон 4 березня, свідчить інформація в картці відповідного законопроєкту №3623.

Проєкт закону було зареєстровано 10 червня 2020 року, в першому читанні його ухвалили 2 вересня, у другому – 5 лютого 2021-го.

Закон передбачає п’ятирічний перехідний період, протягом якого в держреєстр необхідно внести інформацію з паперових трудових книжок (у цей період будуть застосовувати як паперові, так і електронні трудові книжки).

Дані з трудових книжок у держреєстр мають вносити співробітники і роботодавці із застосуванням цифрового підпису. Після внесення даних до реєстру паперову трудову книжку мають видати працівникові під підпис як офіційний документ.

Також закон передбачає автоматичне призначення пенсій без звернення людини, водночас громадянин має право відтермінувати дату виходу на пенсію.

У такий спосіб вдосконалюється і реформується система обліку трудової діяльності працівників, повідомила пресслужба президента.

«Зміни дадуть змогу зменшити витрати роботодавців на ведення паперового документообігу, спростять доступ до інформації про набутий стаж працівників для призначення виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, насамперед у випадку тимчасової втрати працездатності. Також це спростить врахування даних стосовно освіти (кваліфікації), яку має населення, що працює, та яку отримують молоді люди, для забезпечення узгодження пропозицій, що існують на ринку праці, та планування підготовки чи перепідготовки фахівців за актуальними напрямками. Також усуваються можливі ризики і негативні наслідки втрати трудової книжки, її фізичного пошкодження, фальсифікації та внесення недостовірних відомостей до цього документа», – зазначили в Офісі президента.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»