ПОЛІТИКА

Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів трьох держав

Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів В’єтнаму, Бразилії та Італії. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Глава держави також зазначив, що сподівається на подальшу активізацію співпраці із цими державами на всіх рівнях.

Під час розмови з послом В’єтнаму в Україні Нгуєном Хонгом Тхаком президент України висловив подяку за практичну допомогу в’єтнамської сторони в найскладніший період першої хвилі COVID-19. Він підкреслив зацікавленість у налагодженні практичної взаємодії українських фармацевтичних заводів із в’єтнамськими партнерами в питанні розроблення й виробництва вакцин проти коронавірусу.

Співрозмовники обговорили питання лібералізації двосторонньої торгівлі та прискорення процесу розширення можливостей українських і в’єтнамських підприємств для виходу на ринки обох країн.

Посольство В’єтнаму в Україні із 2017 року очолював Нгуєн Ань Туан. У грудні 2020 року Нгуєн Хонг Тхак вручив копії вірчих грамот заступнику міністра закордонних справ України Євгенієві Єніну, повідомляло МЗС.

У розмові з послом Бразилії в Україні Нортоном де Андраде Мелло Рапесту Зеленський підтвердив налаштованість України на подальший розвиток стратегічного співробітництва з Бразилією, передусім за такими напрямами, як торгівля та інвестиції, сільське господарство, енергетика та фармакологія. Він наголосив на необхідності реалізувати спільні проєкти у сфері військово-технічного співробітництва, а також в аерокосмічній галузі.

Глава держави також запросив президента Бразилії Жаїра Болсонару відвідати Україну з офіційним візитом поточного року.

Попередником де Андраде Мелло Рапесту в Україні був Освалдо Біато Жуніор.

Під час розмови з послом Італійської Республіки в Україні П’єром Франческо Дзадзо Зеленський позитивно оцінив досягнутий рівень співробітництва між Україною та Італією і високу динаміку двостороннього політичного діалогу.

Президент України зазначив, що Італія є важливим партнером України в ЄС і НАТО, і наголосив на зацікавленості у подальшому поглибленні взаємовигідних відносин. Співрозмовники погодилися, що успішна взаємодія України й Італії в подоланні наслідків пандемії COVID-19 стала яскравим виявом солідарності.

Зі свого боку, посол Італії заявив про підтримку Італією територіальної цілісності та суверенітету України. Він уточнив, що Італія не скасує санкційного режиму щодо Росії до цілковитого відновлення територіальної цілісності України.

Колишнім послом Італії в Україні був Давіде Ла Чечилія.

Послів В’єтнаму і Бразилії акредитовано також у Молдові.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»