ГРОШІ

«5% – це певний компроміс». Гетманцев розповів про переваги податкової амністії

Законопроєкт про введення податкової амністії, зареєстрований у Верховній Раді, насамперед необхідний «для простих громадян», які за 30 років накопичили певні гроші. Про це в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера», яку транслюють на каналі «Україна» і на YouTube-каналі Shuster online, сказав народний депутат від «Слуги народу», голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, це можуть бути невеликі накопичення або значні ресурси.

«Люди накопичили їх з ухиленням від оподаткування. Податкова амністія дає можливість «вийти в білу», завершити практику ухилення від оподаткування і почати своє фінансове життя з нового аркуша», – заявив нардеп.

Він підкреслив, що амністія – добровільна, вона не стосується коштів, із яких уже сплачено податки.

«Мова йде лише про гроші, отримані з ухиленням від оподаткування. Якщо такі гроші є і є бажання в майбутньому їх використовувати без обмежень, необхідно покласти їх у банк під 5%. Якщо у людини не гроші, а активи, під 9% можна зробити те саме», – пояснив Гетманцев.

Для громадян передбачено суму в розмірі 400 тис. грн, яку не треба амністувати.

«Мета амністії – виведення грошей із тіні в нашу економіку. Ми хочемо, щоб вони працювали на своїх власників і приносили їм дохід, а не просто лежали під матрацом», – заявив народний депутат.

Гетманцев розповів, що українські законодавці вивчили досвід проведення податкової амністії в Індонезії та Аргентині. В Індонезії амністія вивела з тіні $360 млрд, а в Аргентині – $117 млрд.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5153 про детінізацію доходів і підвищення податкової культури громадян за допомогою добровільного декларування активів і сплати одноразового збору в бюджет.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що, за підрахунками Міністерства економіки України, у 2019 році рівень тіньової економіки становив 29% від обсягу офіційного ВВП, а в I кварталі 2020 року – 31%.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»