ПОЛІТИКА

«Абсолютно очевидно і логічно». Гончарук прокоментував санкції США проти Коломойського

Ігор Коломойський – найагресивніший представник великого бізнесу в Україні. Про це колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив 5 березня в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера», яку транслюють на каналі «Україна» і на YouTube-каналі Shuster online, коментуючи введення Сполученими Штатами санкцій проти Коломойського.

«Абсолютно очевидно і логічно, що таке рішення було прийнято. Це політичне рішення, це лише частина тієї роботи, яка ведеться у США великою кількістю людей, сотень і в Україні, й у США, які борються проти топкорупції»,  сказав Гончарук.

На запитання, чи має він стосунок до введення санкцій, експрем’єр сказав, що не може відповісти на нього. Однак він зазначив, що контактував із чиновниками, які причетні до застосування санкцій проти Коломойського.

«Боротьба з корупцією має бути системною. Якщо вона не системна, то це зведення рахунків. У даному випадку рішення США – сигнал для всіх про те, що великий бізнес не має права втручатися в державну політику, в тому числі в Україні. Коломойський – найагресивніший представник великого бізнесу в Україні, який найагресивніше себе поводив і поводить досі в українській політиці», – сказав Гончарук.

Він підкреслив, що рішення США показує бізнесменам, що не можна втручатися в державні справи, погрожувати чиновникам, корумпувати народних депутатів.

«Не можна корумпувати і намагатися поставити своїх людей у держкомпанії або окремі міністерства. Це неприпустимо. Навіть якщо ви заробили таким чином гроші в Україні, ви не зможете їх використати в цивілізованому світі. Саме про це свідчать рішення Держдепартаменту», – зазначив колишній прем’єр.

Сьогодні США оголосили про занесення Коломойського до санкційного списку у зв’язку з його причетністю до великої корупції. Йому і його родині заборонено в’їзд до Сполучених Штатів.

Коломойський входить до десятка рейтингу найбагатших українців. Зі статками $1 млрд бізнесмен посідав восьму позицію в рейтингу журналу «Forbes Україна» станом на травень 2020 року. За оцінкою журналу НВ станом на кінець жовтня того самого року, він зі статками $1,18 млрд був на шостому місці у списку найбагатших громадян країни.

Міністерство юстиції США в серпні 2020 року подало проти Коломойського й українського бізнесмена Геннадія Боголюбова два цивільні позови, в яких обвинуватило бізнесменів у відмиванні коштів «ПриватБанку». Мін’юст вимагає конфіскації об’єктів нерухомості, придбаних ними на території Сполучених Штатів. Оцінна вартість нерухомості, яку хочуть конфіскувати, – приблизно $70 млн.

Коломойський заперечив обвинувачення мін’юсту США у відмиванні грошей «ПриватБанку». «Усі інвестиції у США були зроблені з власних коштів, отриманих у 2007–2008 роках за угодою з компанією «Євраз», і з доходів інших бізнесів, які зберігалися у «ПриватБанку», – говорив бізнесмен у серпні. На тлі цих подій 10 серпня в Києві активісти вимагали екстрадиції Коломойського у США, писали «Букви».

До кінця року мін’юст США подав ще один цивільний позов проти бізнесменів. У ньому стверджували, що комерційну нерухомість у Клівленді, штат Огайо, «придбали з використанням засобів, незаконно привласнених у «ПриватБанку» в Україні за допомогою багатомільярдної доларової кредитної схеми«.

«ПриватБанк» – найбільший комерційний банк в Україні – націоналізований 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувала банк на 155 млрд грн.

Із червня 2017 року Генпрокуратура веде розслідування щодо фінустанови. За даними слідства, із 20 жовтня до 22 листопада 2016 року, перед націоналізацією, «ПриватБанк» видав 36 юрособам кредити на строк від восьми до 10 років за ставкою 10,5% річних на загальну суму 126,9 млрд грн. Ці кошти не затрималися на рахунках дебіторів, їх відразу ж переказали як погашення кредитів 193 юридичних осіб.

Від того самого року Україна судиться з колишніми власниками «ПриватБанку», які оскаржують його націоналізацію. У 2019 році суд визнав її незаконною. НБУ це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.

У грудні 2017 року «ПриватБанк» подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджували, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій.

19 грудня Лондонський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова та шести компаній, які їм, імовірно, належать або котрі вони контролюють.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»