ПОЛІТИКА

Ексголова «Укрзалізниці» Балчун зайнявся бурштиновим бізнесом

Ексголова правління «Укрзалізниці» Войцех Балчун став співвласником видобувної компанії в Україні у вересні 2020 року. Про це свідчать дані сервісу YouControl, увагу на які звернуло видання NADRA.info.

Балчун отримав 19,5% у капіталі «Аурум Полонез», зареєстрованого в Києві. Основний вид діяльності бізнесу – видобування інших корисних копалин і розроблення кар’єрів. Загальний капітал організації – 262,5 тис. грн, на частку Балчуна припадає трохи менше ніж 51,2 тис. грн.

Іншими засновниками компанії є Микола Нємцов із Чернівців і компанія з Польщі «Амос Інвестментс». У польських реєстрах «Амос Інвестментс» фігурує як акціонерне товариство, засноване у 2016 році, із капіталом 2 млн злотих та основним видом діяльності – «послуги, пов’язані з морським транспортом», зазначає NADRA.info.

За даними джерел видання, «Аурум Полонез» із листопада 2020 року працює на родовищі, спецдозволом на яке володіє державне підприємство «Бурштин України». «Аурум Полонез» є одночасно інвестором і підрядником на ділянці «Пугач» родовища «Клесівське» (північна околиця міста Клесів, Рівненська область). Воднос видобутим камінням розпоряджається безпосередньо «Бурштин України» як власник спецдозволу.

«Приватна компанія ще в минулому році уклала з держпідприємством форвардний контракт і виділила кошти, які дозволили ДП погасити частину боргів по зарплатах і по податках. Також за кошти, отримані від польських інвесторів, було відремонтовано частину техніки “Бурштину України”. Завдяки їм підприємство зрушило з місця. У четвертому кварталі 2020 року підприємство видобуло понад 260 кг бурштину-сирцю», – заявило джерело, близьке до ДП «Бурштин України».

Ці дані в коментарі NADRA.info підтвердив також в.о. генерального директора ДП «Бурштин України» Володимир Чібісов.

Кабінет Міністрів України затвердив кандидатуру Балчуна на посаду голови «Укрзалізниці» 20 квітня 2016 року. 9 серпня 2017 року уряд звільнив Балчуна з посади, згідно з його заявою про відставку.

Після відставки з посади Балчун зайнявся музикою, ставши фронтменом і гітаристом польської рок-групи Chemia. У 2018 році записав відеокліп на українськомовну пісню.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»