СПОСІБ ЖИТТЯ

Голубовська: Ослаблення пандемії має статися не раніше від 2022 року

Ослаблення пандемії коронавірусу станеться не раніше від 2022 року, прогнозує лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська. Про це вона сказала в інтерв’ю «Обозревателю», яке вийшло 6 березня.

Голубовська зазначила, що вакцинація зможе допомогти в подоланні епідемії.

«Вона, звичайно, допоможе це зробити, а от зупинити… В інфекційної патології немає стоп-крана, але природним шляхом буде формуватися імунна система. Плюс є природні закономірності розвитку епідемій і пандемій. Ослаблення має статися не раніше від 2022 року«, – сказала вона.

Інфекціоністка додала, що коронавірус не зникне, але в майбутньому може стати менш агресивним.

«Коли восени я говорила, що наше завдання – дожити до квітня, то мала на увазі, що влітку і в теплу пору року коронавіруси мають знижувати свою агресивність. Це не їхній сезон. Загалом вірус не піддається ніяким прогнозам, вони не збуваються. Він точно не зникне з нашого життя, просто не буде таким агресивним. Не захворіти навряд чи вийде, окрім людей, які мають якісь генетичні чинники. Вони не те що запобігають інфікуванню, воно в них просто не розвивається», – заявила вона.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на ранок 6 березня в Україні коронавірус підтвердили в майже 1,4 млн осіб, 26,9 тис. пацієнтів померли, майже 1,2 млн – видужало.

4 березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україні почалася третя хвиля пандемії коронавірусу.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»