СПОСІБ ЖИТТЯ

Голубовська про COVID-19: Захворювання стало ще більш непередбачуваним і тривалим

Перебіг коронавірусної хвороби COVID-19 змінився – він став тяжчим. Про це розповіла лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська в інтерв’ю «Обозревателю», яке вийшло 6 березня.

«Із вересня почала зростати кількість хворих із тяжкими формами захворювання, що тяжко піддаються терапії, змінилася тривалість перебігу хвороби. Зараз новий перебіг, абсолютно інший. Захворювання дуже сильно змінилося, стало ще більш непередбачуваним і тривалим. Якщо раніше ми говорили хворим, що давайте до кінця 14-го дня доживемо, потім має ставати легше, то зараз нічого подібного – погіршення може бути і на третьому тижні, і на четвертому. Причому абсолютно раптове. Іноді хворих навіть готуємо на виписку, а вони за ніч сильно десатурують (падає насиченість крові киснем. – «ГОРДОН») – і доводиться знову все спочатку. Також стало багато раптових смертей. Прибувають тяжкі 30-річні пацієнти, такі тяжкі, що просто дуже. Захворювання дуже страшне, і нам із вами ще потрібно протриматися хоча б до кінця року», – сказала Голубовська.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на ранок 6 березня в Україні коронавірус підтвердили в майже 1,4 млн осіб, 26,9 тис. пацієнтів померли, майже 1,2 млн – видужало.

4 березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україні почалася третя хвиля пандемії коронавірусу.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»