СПОСІБ ЖИТТЯ

Майже половина українців проти подвійного громадянства в країні – опитування

Запровадження в Україні інституту подвійного громадянства не підтримує 46% громадян. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною компанією Liberty Report на замовлення студії Савіка Шустера, озвучені 5 березня в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера».

Позитивно до цієї ідеї ставиться стільки ж опитаних. Водночас 17% від загального кількості респондентів згодні на введення подвійного громадянства для всіх українців, 29% – для всіх, окрім державних службовців.

Вагалося з відповіддю 8% опитаних.

Скріншот: Shuster online / YouTube

У студії Савіка Шустера виданню «ГОРДОН» розповіли, що чоловіки і жінки ставляться до питання приблизно однаково (48% і 45%), а містяни (серед них проти було 43%) позитивніше, ніж жителі сільської місцевості (проти – 53%).

Соцдослідження проводили 4–5 березня методами онлайн-панелі та телефонного опитування серед людей віком від 18 років за репрезентативною вибіркою. Похибка вибірки не перевищує 4,5%.

Згідно зі ст. 4 Конституції України, подвійне громадянство в Україні заборонено.

26 лютого 2021 року Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України доручила Кабінету Міністрів, Центральній виборчій комісії та Службі безпеки України у двомісячний строк проаналізувати українське законодавство з питань подвійного (множинного) громадянства. РНБО, зокрема, запропонувала легалізувати подвійне громадянство в Україні, заборонивши водночас особам, які мають паспорти іноземних держав, претендувати на державні посади і балотуватися в депутати. Урядовий законопроєкт мають передати до Верховної Ради протягом шести місяців.

4 березня президент України Володимир Зеленський увів рішення РНБО в дію.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»