ГРОШІ

Марченко розповів, які умови має виконати Україна для отримання траншу від МВФ

Україні необхідно виконати низку вимог для отримання траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це 5 березня заявив міністр фінансів України Сергій Марченко в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера», яку транслюють на каналі «Україна» і на YouTube-каналі Shuster online.

«Це вимоги, які були в чинній програмі. Зокрема, судова реформа, антикорупційна, наведення порядку на ринку газу й електрики, щоб працювали ринкові механізми, і ті, рішення Конституційного Суду України, які спричинили певні проблеми. Їх потрібно вирішити. Ми зараз працюємо над цим, у нас нормальна комунікація, є діалог. Я думаю, що найближчим часом вийдемо на якесь рішення», – заявив Марченка.

Міністр зазначив, що він не може впливати на питання реформування, але може створити певну «напругу» в системі навколо питання. Він зазначив, що має достатньо аргументів, щоб переконати в необхідності співпраці із МВФ.

«У нас досить напружений рік, і ми коли приймали бюджет [України], закладали отримання коштів із боку МВФ. Тому зараз потрібно не намагатися піти в сторону, а чітко виконати взяті [перед МВФ] зобов’язання, можливо, врегулювати питання, які виникли,   і буде все гаразд», – підкреслив він.

Україна співпрацює із МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. Нею передбачене виділення $5 млрд чотирма траншами. 12 червня в Україну надійшло $2,1 млрд першого траншу. Як говорив міністр фінансів Сергій Марченко, Київ очікував на отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.

21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня 2021 року. Коментуючи строки виділення наступного траншу МВФ, директор пресофісу місії Фонду в Україні Джеррі Райс сказав, що спочатку треба вивчити політику економічного розвитку і проведення реформ у країні.

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого повідомив, що місія Фонду завершила роботу, але рішення про перегляд програми не ухвалили. «Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть», – зазначив він.

25 лютого Джеррі Райс заявив, що місія МВФ вважає продуктивними дискусії з Україною, але деякі питання залишилися невирішеними. Серед таких питань він назвав посилення управління банківським наглядом Національного банку, дефіцит бюджету, фіскальні ризики, а також зміцнення системи правосуддя. За словами Райса, він нічого не знає про строки подальших переговорів.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»