СВІТ

НБУ розповів, чи вводитимуть обмеження на банківські операції Коломойського через санкції США

У заяві Державного департаменту США стосовно бізнесмена Ігоря Коломойського немає інформації про обмеження в частині банківських операцій. Про це 5 березня виданню «Новое время» повідомили в пресслужбі Нацбанку України.

Сьогодні США оголосили про занесення Коломойського до санкційного списку у зв’язку з його причетністю до великої корупції. Йому і його родині заборонено в’їзд до Сполучених Штатів.

У Нацбанку України зазначили, що інформації про обмеження в частині банківських операцій, зокрема на території України, у заяві немає.

Коломойський входить до десятка рейтингу найбагатших українців. Зі статками $1 млрд бізнесмен посідав восьму позицію в рейтингу журналу «Forbes Україна» станом на травень 2020 року. За оцінкою журналу НВ станом на кінець жовтня того самого року, він зі статками $1,18 млрд був на шостому місці у списку найбагатших громадян країни.

«Укрнафта» – найбільша нафтовидобувна компанія України. Групі «Приват» Коломойського належить 43% акцій цієї компанії, а НАК «Нафтогаз України» – 50% + 1 акція. Тривалий час компанію контролювала група «Приват», але у 2015 році ухвалили закон про зниження планки кворуму, необхідного для скликання зборів акціонерів, який дав змогу державі повернути управління компанією.

25 червня 2020 року головою наглядової ради ПАТ «Укрнафта» став представник НАК «Нафтогаз України», гендиректор АТ «Укртранснафта» Микола Гавриленко.

4 листопада 2020 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №4119 про фінансове оздоровлення ПАТ «Укрнафта». За нього проголосувало 279 народних депутатів. У грудні НАК «Нафтогаз України» та «Укрнафта» погасили борги перед урядом України.

На початку лютого 2021 року, після майже шести років судового процесу, Стокгольмський арбітраж відмовив міноритаріям «Укрнафти» у стягненні з України $6 млрд.

Також у лютому Коболєв повідомив агентству «Інтерфакс-Україна», що НАК «Нафтогаз України» почала переговори з міноритаріями про поділ активів компанії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»