СПОСІБ ЖИТТЯ

Оператор ГТС України: Є кілька сценаріїв для ситуації з припиненням транзиту

Україна має кілька сценаріїв на випадок, коли транзит газу припинять. Про це керівник ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» Сергій Макогон повідомив угорському виданню Világgazdaság в інтерв’ю, стенограму якого опублікувало 6 березня у Facebook посольство України в Будапешті.

«Ми розробили декілька сценаріїв. Оскільки в Україні – найбільший внутрішній ринок споживання газу у Східній Європі розміром 30 млрд м³, а власне видобування газу складає 20 млрд м³, тож послуги газотранспортної системи будуть затребувані в будь-якому випадку. Але транзитні потужності будуть оптимізовані, адже ми не можемо дозволити собі утримання потужностей, які не будуть задіяні для транзиту«, – сказав Макогон.

За його словами, потрібно буде «забезпечити економічно доцільний тариф» як для внутрішніх споживачів, так і для комерційних клієнтів.

«Це означає, що ми модернізуємо лише ті компресорні станції, які використовуватимуться, а інші поступово виводитимемо з експлуатації. Відповідно, у разі повної відмови від транзиту нашою територією вже не можна буде сприймати українську ГТС як доступний запасний варіант. Це не було б ані справедливою, ані реалістичною позицією«, – пояснив керівник компанії.

https://www.facebook.com/ukran.nagykovetseg.magyarorszag/posts/3343053882462723

Дном Балтійського моря прокладають газопровід «Північний потік – 2», який має зв’язати Росію з Німеччиною У зв’язку із цим проєктом транзит газу через Україну може опинитися під загрозою. У лютому 2021 року в «Газпромі» заявляли, що мають намір ввести «Північний потік – 2» в експлуатацію цього року.

30 грудня 2019 року «Нафтогаз» і «Газпром» підписали новий контракт на транзит газу на п’ять років. Мінімально гарантоване прокачування за новим договором «качай або плати» становить 65 млрд м³ газу в перший рік і по 40 млрд м³ у наступні чотири. Український президент Володимир Зеленський зазначав, що в межах п’ятирічного контракту з транзиту газу Україна отримає понад $7 млрд.

У 2020 році через територію України в Євросоюз транспортували 55,8 млрд м³ російського газу – це найнижчий показник протягом семи років, повідомляли 2 січня 2021 року в ТОВ «Оператор ГТС України».

В інтерв’ю «Українській правді», опублікованому 1 березня, голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив, що компанія готова до припинення транзиту через Україну.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»