СВІТ

Ровер Perseverance уперше проїхався поверхнею Марса

Американський марсохід Perseverance здійснив першу коротку поїздку поверхнею Червоної планети і зробив кілька фотографій. Про це йдеться на офіційній сторінці марсохода у Twitter.

5 березня на сторінці було опубліковано повідомлення про те, що Perseverance провів швидку перевірку рульового управління перед тим, як почати рух.

Потім повідомляли, що марсохід здійснив першу поїздку, проїхавши приблизно 16 футів (5 м).

Як ідеться на сайті NASA, за 33 хвилини марсохід просунувся уперед на 13 футів (4 м), після чого він розвернувся на 150 градусів ліворуч і відкотився назад на 8 футів (2,5 м).

Марсохід NASA Perseverance («Наполегливість») покинув Землю 30 липня 2020 року. 18 лютого він успішно сів на поверхню Марса.

Апарат уже надіслав на Землю фотографії Червоної планети, зокрема кольорові.

Perseverance досліджуватиме кратер Єзеро, повідомили в NASA. Учені припускають, що 3,5 млрд років тому кратер мав власну дельту річки і був заповнений водою. Одне із завдань марсохода – пошук ознак мікробіологічного життя в минулому на Марсі. Зокрема, він збере зразки ґрунту, а також вивчатиме клімат і погоду на планеті.

Крім цього, Perseverance записує на Марсі звуки: на ньому є два мікрофони, які, записують, як він сідає на Марс, звуки роботи марсохода, вітру та інші зовнішні шуми. Перші аудіо, надіслані ровером, у NASA опублікували 22 лютого.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»