СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні почали діяти нові правила перевезення дітей в авто

4 березня в Україні набула чинності постанова Кабінету Міністрів про внесення змін до Правил дорожнього руху щодо перевезення дітей у транспортних засобах. Про нові правила повідомив у Facebook перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Зокрема, набули чинності такі зміни:

  • доповнено визначення дитячої утримувальної системи (замість спеціальних засобів) – це обладнання, здатне утримувати дитину у положенні сидячи або похилому положенні за допомогою обмеження рухливості її тіла;
  • прибрали вік дитини, залишили тільки зріст (заборонено перевозити дітей зростом менше ніж 145 см без використання дитячих утримувальних систем);
  • прибрали вимогу щодо використання дитячих утримувальних  систем на транспортних засобах, що здійснюють регулярні, регулярні спеціальні та нерегулярні пасажирські автобусні перевезення, і спеціалізованих транспортних засобах (медичної допомоги, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України, Управління державної охорони під час виконання ними невідкладного службового завдання);
  • доповнили пункт про правила використання дитячих утримувальних систем у транспортних засобах (діти мають бути пристебнутими, а характеристики системи – відповідати їхній вазі і зросту).

За словами Білошицького, у 2020 році в Україні сталося понад 4,4 тис. дорожньо-транспортних пригод (ДТП) за участю дітей, у яких 168 дітей загинули та приблизно 4 тис. було травмовано. Співробітники поліції склали понад 2,6 тис. адміністративних постанов за порушення правил перевезення дітей.

«Використання дитячих утримуючих систем — це не лише пасивна безпека вашої дитини, її життя та здоров’я, але й імовірність того, що у випадку ДТП вона залишиться живою чи отримає менш серйозні травми«, – зазначив Білошицький.

https://www.facebook.com/Bilosh/posts/10222947546469698

24 лютого Кабмін схвалив постанову про європейські стандарти пересування дітей в автокріслах.

В Україні 20 листопада 2019 року набув чинності закон, яким заборонено перевозити дітей, зріст яких менше ніж 145 см або які не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах без використання спеціальних засобів, що дають можливість пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»