ГРОШІ

В Україні у 2021 році виробили понад 10% «чистої» енергії – дані Міненерго

Виробництво електроенергії на «зелених» електростанціях і гідроелектростанціях протягом перших двох місяців 2021 року становить сумарно 10,4% від усього виробництва електроенергії. Минулого року за той самий період частка поновної енергетики у виробництві була 8,7%. Про це йдеться в даних, опублікованих на сайті Міністерства енергетики України.

З альтернативних джерел – вітряних, сонячних електростанцій і з біомас – упродовж двох місяців виробили 1332,3 млн кВт-год електроенергії, це на 10,4% більше, ніж за такий самий період минулого року. Частка «зеленої» електроенергії в загальному виробництві становить 4,8%.

Гідроелектростанції цьогоріч виробили на 28,2% менше електроенергії, ніж протягом двох місяців минулого року, частка ГЕС становить 5,5%. Виробництво електроенергії на атомних станціях становить 50,5%, на ТЕС – 38,2%.

Затримання з виплатами виробникам електроенергії з поновних джерел енергії загрожує подальшому розвитку цієї галузі в Україні, зазначають в ухваленій у середині лютого резолюції Європейського парламенту.

«Гарантований покупець» 12 лютого виплатив 2,23 млрд грн виробникам електроенергії за «зеленим» тарифом. Так удалося розрахуватися за електроенергію, вироблену в березні, і погасити 21% боргу за квітень 2020 року.

За інформацією «Обозревателя», станом на 1 березня виплачено тільки 3 млрд грн «старого» боргу і немає жодних рішень Кабінету Міністрів про розрахунки протягом цього року за іншими боргами обсягом 13,4 млрд грн.

«Укррудпром» проаналізував судовий реєстр і з’ясував, що станом на 7 жовтня минулого року компаній, які подали позови до ДП «Гарантований покупець», було вже більше ніж 50, загальна сума збитків за позовними заявами на той момент перевищила 630 млн грн.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»