КИЇВ

У Києві відбулася акція на підтримку повернення Гостиного двору столичній громаді

У Києві 6 березня відбулася акція громадськості біля Гостиного двору з вимогою повернути його громаді столиці, про це організатори повідомили у Facebook на сторінці «За відновлення Гостиного двору».

«Де план робіт із ревіталізації Гостиного двору?! У киян уривається терпець. У самому історичному центрі з вини бездіяльного уряду  величезна руїна, пам’ятник корупції та неспроможності Української держави. Кияни на сьогодні позбавлені права самостійно порятувати Гостиний (пам’ятку національного значення) від руйнування, бо уряд віддав цю будівлю рейдерам, котрі зараз її руйнують. Чому досі Гостиний двір зайнято рейдерами?!» – ідеться в описі заходу.

На акції учасники заявили, що через бюрократичну тяганину центральних органів влади затягується оновлення Гостиного двору, водночас київська міська влада давно могла б відреставрувати пам’ятку, пише агентство «РБК-Україна».

«Вимагаємо: 1. Прогнати рейдерів із державної власності. 2. Негайно розпочати процес відновлення Гостиного, надати проєктну документацію і розпочати роботи. 3. Сприяти створенню в Гостиному дворі громадського простору  центру самоврядування киян, а також музейних, освітніх та культурних закладів«, – пишуть активісти.

Голова комітету громадської ради при Київській міській державній адміністрації з питань децентралізації, самоврядування та агломерації Тарас Білінський зазначив у Facebook, що сьогодні на акції було приблизно 300 осіб.

https://www.facebook.com/TapacBilinsky/posts/4097620030300194

4 березня він повідомляв про таку саму акцію, яку провели під Міністерством культури та інформаційної політики України.

Гостиний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі в Києві, його побудували в 1809 році.

Мер столиці Віталій Кличко заявляв, що після того, як місто пройшло всі бюрократичні процедури і погодження із чиновниками щодо передання Києву Гостиного двору, «голос подало Міністерство культури». Він зазначав, що місто готове відремонтувати будівлю, створити в ній суспільний простір, музей Києва, розмістити інші експозиції, проте Міністерство культури та інформполітики блокує цей процес.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»