СПОСІБ ЖИТТЯ

Україна оштрафує постачальника за затримки постачання китайської вакцини – МОЗ

Україна оштрафує постачальника за затримку з постачанням китайської вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Про це 5 березня повідомив Reuters телефоном заступник міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко.

У МОЗ зазначили, що компанія «Лекхім», яка має доправити препарати в Україну, «безумовно не дотримується заявлених термінів». За словами Іващенка, буде накладено штрафи, які вказано в контракті.

Він розповів, що договором визначено обов’язок контрагента здійснити постачання першої партії на 700 тис. доз не пізніше ніж за місяць після затвердження вакцини в Китаї 6 лютого.

Іващенко не уточнив, якими будуть фінансові санкції, але згідно з документом, який є в розпорядженні Reuters, уряд України має право оштрафувати компанію на 0,1% від вартості вантажу за кожен день протермінування.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, що прибув з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 5 березня в країні зробили понад 12 тис. щеплень.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військових операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуться в липні.

До 15 березня в Україну планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Усього Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»