СВІТ

Екстрадовані із Чехії українці допомагали хакерам відмивати гроші – мін’юст США

У мін’юсті США 5 березня повідомили подробиці справи двох українців, яких було екстрадовано з Чехії у Штати за підозрою у кіберзлочинності.

Ними виявилися 39-річний Віктор Воронцов і 40-річна Злата Ганська-Мужук, їх обвинуватили у змові з метою відмивання грошей у лютому 2020 року в Північному окрузі Техасу.

Згідно з обвинувальним висновком, Ганська-Мужук і Воронцов були членами міжнародної організованої мережі, що надає послуги з переведення в готівку і відмивання грошей кібер-злочинцям, які мають доступ до чужих банківських рахунків. За певну плату українці надали підставні рахунки для отримання, переведення і приховування грошей.

В обвинуваченні йдеться, що змова тривала протягом усього 2017 року і була зосереджена на сімох електронних переказах коштів у жовтні та листопаді 2017 року на загальну суму майже $500 тис.

Українців затримала 6 лютого 2020 року, а процедура затвердження їхньої екстрадиції тривала до кінця січня цього року. Воронцова і Ганську-Мужук взяло під варту ФБР 3 березня 2021 року, їх доправили літаком із Праги в Даллас.

На суді вони заявили про свою невинність за висуненими обвинуваченнями.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»