СВІТ

Facebook заблокував статтю РБК про затриманих у РФ «українських радикалів»

Facebook заблокував засновану на релізі Федеральної служби безпеки РФ статтю РБК, у якій ішлося про затримання у Воронежі нібито прибічників української молодіжної радикальної групи МКУ (Маніяки. Культ убивць). Про це журналісти РБК повідомили 7 березня.

Соціальна мережа заблокувала статтю, розцінивши її як неправдиву.

У РБК заявили, що використовували офіційну інформацію ФСБ. Редакція надіслала запит до адміністрації соціальної мережі з вимогою провести перевірку і пояснити рішення про блокування.

«Заблоковану статтю РБК було написано на основі релізу ФСБ від 18 лютого. У ньому йшлося про те, що служба спільно з міністерством внутрішніх справ і СК припинила у Воронежі діяльність прибічників української молодіжної радикальної групи МКУ, причетних до пропаганди ідеології неонацизму і масових убивств, провокування міжнаціональних конфліктів і вчинення насильницьких злочинів. На сайті СК ішлося, що у складі воронезького угруповання було троє осіб віком 18, 19 і 33 років та інші невстановлені особи», – зазначили на сайті телеканала.

Проєкт StopFake з’ясував, що у Воронежі за обвинуваченням в екстремізмі затримали трьох місцевих жителів, які раніше були членами організації «Русский корпус». Усі вони – громадяни РФ і жодного стосунку до України не мають.

Один із затриманих, Роман Гребенщиков в інтерв’ю StopFake відкинув «причетність до українських праворадикальних угруповань».

«Ми жодного стосунку до України не маємо. Я навіть не знав, що таке МКУ (Маніяки. Культ убивць). Це журналісти вигадали. У тих матеріалах слідства, які я бачив, теж нічого абсолютно про Україну не було. Усі (затримані) хлопці з Воронежа, всі росіяни, я їх усіх знаю і навіть не розумію, як нас до України приплели», – сказав він.

Батько іншого фігуранта справи, 33-річного Олександра Симонова, який перебуває в СІЗО, повідомив StopFake, що його сина затримали за заклик проти мігрантів.

«Вони на паркані написали «Чурки, пішли геть!». І тепер їм шиють екстремізм», – сказав Михайло Симонов.

Слідчий Ілля Бічов, який веде справу «українських радикалів», сказав, що не надавав пресі інформації про причетність трьох затриманих у Воронежі до українського нацистського угруповання. Він відмовився підтвердити або спростувати StopFake, чи є це в матеріалах справи.

За інформацією StopFake, повідомлення про «українських радикалів» поширило багато ЗМІ в Росії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»